Výkonný německý redaktor obviněný z nevhodného chování odchází

Autor příspěvku uvedl, že redaktor časopisu Bild, největšího evropského deníku a vlivné síly v německé politice a společnosti, si vzal volno, zatímco právnická firma vyšetřovala obvinění proti němu.

Julian Reichelt, redaktor, popírá obvinění ze zneužití, řekl vydavatel Bildu Axel Springer na tvrzení. Springer uvedl, že nemá „jasné důkazy“ o zneužití, ale k vyšetřování obvinění jmenoval advokátní kancelář Freshfields. Nespecifikovali, o koho jde.

Časopis zveřejnil tato obvinění poprvé Spiegel„Kdo uvedl, že na základě nátlakových stížností pana Reischilta provedla advokátní kancelář rozhovor s půl tuctem zaměstnankyň, které pracovaly pro Bild, a stěžovala si na nátlak pana Reichiltta. Spiegel nepojmenoval zaměstnance. Časopis uvedl, že pan Reichelt je obviňován ze zneužití své mocenské pozice a vytváření nepřátelského pracovního prostředí, neposkytl však explicitní podrobnosti.

„Aby bylo zajištěno, že proces vyšetřování bude bez komplikací vidět až do konce, a redakční tým bude moci pracovat bez další zátěže,“ řekl Springer, „pan Reichelt požádal představenstvo Axel Springer, aby ho propustil z funkce.“ dokud nebudou vzneseny obvinění.

Springer řekl, že Alexandra Würzburg, redaktorka nedělního vydání Bild, převezme pana Reichiltta.

Hnutí #MeToo zasáhlo Evropu mnohem menší silou než USA a případy silný muž Bylo upuštěno od obvinění z nevhodného chování vůči ženám, což bylo relativně vzácné.

Německo a většina z toho Evropské země Totožnost obžalovaných je chráněna v soudních řízeních, což médiím ztěžuje hlášení případů obtěžování.

Soudy byly často nesympatické. V roce 2019 prof. Francouzský soud Vedoucí rovnocenného státu v hnutí #MeToo nařídil, aby byla kompenzace vyplacena bývalému řediteli televize, kterého obvinila z toho, že k ní přišel hrubě a urážlivě.

S 1,2 milionem výtisků v tisku jsou Bild největší noviny v Evropě, ale stejně jako většina publikací utrpěly prudký pokles čtenářství tisku. V roce 2011 činil průměrný denní prodej tisku 2,8 milionu Webové stránky novinV roce 1965 to bylo méně než 4 miliony.

READ  Americký torpédoborec USS Mason sestřelí v Rudém moři dron a protilodní střelu

Díky své barevné grafice a zaměření na skandál, celebrity a sport je Bild – což znamená „fotka“ – populární deník v Německu. Čtenáři se odchylují od dhikr. Až do roku 2012 představoval Bild každý den na titulní stránce fotografii polonahé ženy a nadále zveřejňuje polonahé fotografie „Bild Girls“ online.

Na rozdíl od britského pravicového bulvárního časopisu je Bild relativně nestranný, ale podle jeho názoru v agresivním bulvárním stylu, přestože je vytištěn jako hlasatel. Vzhledem k dosahu Bildu je tento post často místem, které významné politické osobnosti používají ke komunikaci s voliči, poskytování exkluzivních rozhovorů nebo vzrušujících úniků.

40letý Reichiltt, bývalý válečný reportér, který se v roce 2017 stal šéfredaktorem časopisu Bild, často psal: Názorové články. Nedávno kritizoval to, co podle něj bylo špatným řízením pandemické krize německou vládou. Začátkem tohoto měsíce si stěžoval, že úřady pokutovaly běžce za to, že nenosili masky, zatímco federální a státní vlády omylem zavedly vakcíny.

Axel Springer, mateřská společnost Bild, je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností v Evropě. Springer také vlastní německý deník Welt; Zpravodajský web Business Insider; A politika Evropy. KKR, společnost zabývající se soukromým kapitálem, vlastní 36 procent akcií společnosti Springer a drží tři místa v devítičlenné dozorčí radě společnosti. Freddy Springer, vdova po zakladateli Axelovi Springerovi, zůstává hlavním akcionářem a členem představenstva.

Springer v sobotním prohlášení uvedl, že vyšetřování pana Reichilta bude zahrnovat „posouzení důvěryhodnosti a integrity všech zúčastněných stran“.

Vydavatel dodal: „Předsudky založené na pověstech jsou pro kulturu Axel Springer nepřijatelné.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *