Vyhynulý tvor „hobit“ byl nalezen ve Wyomingu v důsledku dinosaurů

na začátku svého úsilí dosáhnout Lonely Mountain u JRR Tolkien Hobit (1937), Bilbo Pytlík a firemní křížové cesty s impozantním válečníkem měnícím tvar jménem Beorn.

Čaroděj Gandalf o muži říká: „Někdy je to obrovský černý medvěd a někdy je to silný muž s černými vlasy, obrovskou paží a velkým plnovousem.“

V obou podobách je Bjorn obr mezi svými vrstevníky. A nyní paleontologové zvěčnili chundelatou bestii ovládající sekeru objevem vyhynulého savce, který se objevil v r. Paleocénní éra (Před 65 miliony až 23 miliony let), krátce po smrti dinosauři. Říkají tomuto chlupatému tvorovi s nafouklými tvářemi Med Bjornos.

„Vždy jsem byla velkým fanouškem Tolkiena a existuje dlouholetá tradice pojmenování archaických savců podle Tolkienových postav,“ říká Madeleine Atberry, výzkumná pracovnice University of Colorado Boulder a hlavní autorka nové studie o B. Honeyi a její příbuzní na Live Science v e -mailu.

„Vybírám si B. Honeyi Vzhledem k velké velikosti a „vypouklému“ vzhledu jejich zubů ve srovnání s jinými savci v tomto časovém období. “

Příbuzný: 6 nejmenších savců na světě

Můžete očekávat, že starověký savec Beorn bude obrovská, medvědí šelma s ostrými zuby a drápy-ale realita vypadá hodně podobně Večírek Bilba Pytlíka, trochu nečekané.

B. Honeyi Jsou to lusky-součást řádu čtyřnohých prehistorických savců, kteří vypadali trochu jako psi, ale ve skutečnosti byli předky kopytníků jako koně a nosorožci, podle nové studie, publikované 17. srpna v Journal of Systematic Paleontology.

Ale purnos Nebyl to nosorožec Fosílie spodní čelisti stvůry naznačují, že nebyla větší než moderní domácí kočka.

To je podle výzkumníků ve skutečnosti obrovské ve srovnání s velikostí myší zoo, které se potulovaly po Severní Americe v raném paleocénu. Tato relativní velkorysost je plus B. HoneyiJeho velké stoličky a oteklé tváře, řekl Atbury, ho učinily hodným jeho tolkienovského jména.

READ  NASA chce koncem léta vypustit měsíční raketu Artemis

Tým napsal, že Buernus, stejně jako ostatní kousnutí, pravděpodobně používal své velké, ploché zuby k mletí rostlin, ale pravděpodobně také večeřel na příležitostné chybě nebo jiném zdroji masa.

Ale Beornus byl jen jedním z mnoha malých savců, kterým se po pádu zdálo, že se jim daří dinosauři.

Ve stejné studii, která zahrnovala řadu čelistních zkamenělin extrahovaných z Velké předělové pánve v jižním Wyomingu, vědci také identifikovali dva další druhy kousnutí, které věda dosud neznala – Hitakotechnika Conacodon A Miniconus jeanninae.

Tyto tři nově popsané druhy spolu úzce souvisely, ale vykazovaly jasné rozdíly ve tvarech a velikostech jejich zubů.

Toto sousto by mohlo pomoci přepsat příběh nejstarších savců, kteří obývali Severní Ameriku po vymření dinosaurů, řekl Atbury. Předchozí studie na zvířatech před 320 000 lety hromadné vymírání Naznačuje, že savci se stále vzpamatovávají a jednotlivé rodiny jako rejnoky se diverzifikují velmi pomalu.

„Nejstarší paleocénní fauna ve Velké dělící pánvi ve Wyomingu je jiný příběh,“ řekla Ateberry. „Má větší rozmanitost, než bychom pro toto časové období očekávali, což naznačuje, že po vyhynutí dinosaurů nemůžeme skutečně generalizovat zotavení savců.“

Jinými slovy, Bjorn a jeho společníci mohli být součástí prosperující krajiny malých savců během raného paleocénu. Tyto tři druhy jsou součástí skupiny asi 420 fosilií savců objevených pouze v Great Divide Basin a je pravděpodobné, že se tam objevilo více nově objevených druhů ze stejné éry, uvedli vědci.

Možná si tyto futuristické objevy fosilií najdou místo také v klubu Tolkien.

Podle Tolkienovy tradice byly dosud pojmenovány více než dvě desítky vyhynulých savců, včetně hmyzu podobného lasici. Bombadelli Bobogoni (pojmenovaný podle excentrického obyvatele lesa Toma Bombadila) a předchůdce psů Barophagus Orc (Je pojmenována po divokém muži, který propagoval Tolkienovo dílo.)

READ  Venuše ukazuje svou horkou, zamračenou stránku

Související obsah:

10 vyhynulých obrů, kteří kdysi brázdili Severní Ameriku

FOTKY: Tito savčí předci sklouzli z jurských stromů

Na obrázcích: „Polní průvodce“ ukazuje bizarní a fascinující prehistorická savce

Tento článek původně publikoval Živá věda. Číst Původní článek je zde.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *