Voyager 1 objeví „bzučení“ v mezihvězdném prostoru: zpráva

Voyager 1„Což je nejvzdálenější objekt vytvořený člověkem ze Země a první, který vstoupil do mezihvězdného prostoru, a objevil„ nepřetržité slabé bzučení “, které vědci připisovali Mezihvězdný plyn.

Phys.org, Citující výzkum publikovaný v Přírodní astronomie Uvádí se v něm, že systém plazmových vln kosmické lodi zachytil „stálý podpis způsobený téměř křehkou prázdnotou vesmíru“.

NASA obviňuje Čínu poté, co zničila skály poblíž Malediv pro „nesplnění odpovědných standardů“

James Cordes, profesor astronomie na Cornellově univerzitě, údajně popsal zvuk jako „klidný nebo jemný déšť“.

Řekl: „V případě sluneční exploze je to jako objevit bleskovou explozi v bouřce a poté se vrátit do slabého deště.“

„Nacházíme slabé nepřetržité bzučení mezihvězdného plynu. Má velmi slabou a monotónní barvu, protože je v úzkém frekvenčním rozsahu,“ uvedla Stella Koch-Auker, studentka univerzity, která výzkum vedla.

Let Voyageru 1 začal v roce 1977, kdy byla kosmická loď a dvojče kosmické lodi Voyager 2 vypuštěny na prohlídku plynných gigantů sluneční soustavy.

Poté, co byl Voyager 2 svědkem oslnivých pohledů na Jupiterovu obří červenou skvrnu a zářivé prstence Saturnu, provedl skok na Uran a Neptun. Mezitím Voyager 1 používal Saturn jako gravitační prak k napájení sebe po Plutu.

Nyní je asi 15 miliard mil od Země.

Získejte aplikaci FOX NEWS

Voyager 1 má velikost kompaktního vozu a nese nástroje, které studují magnetická pole, kosmické paprsky a sluneční vítr.

K této zprávě přispěl Associated Press

READ  Vědci z University of Minnesota nalezli pod předměstím místo havárie starověkého meteoritu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *