Volodymyr Zelenskyj kritizuje země EU za to, že „vydělávají peníze krví jiných“

Volodymyr Zelenskyj kritizuje země EU za to, že „vydělávají peníze v krvi jiných lidí“ tím, že odmítají vetovat ruské dodávky energie

  • Zelenskyj vyzdvihl Německo a Maďarsko, aby zabránily ropnému embargu
  • Obvinil země Evropské unie, že „vydělávají peníze krví jiných“.
  • Od doby, kdy Putin zaútočil na Ukrajinu, zaplatila EU Rusku za energii 29 miliard liber
  • Ale vojenská pomoc bloku Ukrajině má pro srovnání hodnotu pouze 830 milionů liber
  • Ruská ropa představuje čtvrtinu německého dovozu, což je od invaze pokles o 35 %.

Volodymyr Včera večer Zelenskyj obvinil evropské země, že „vydělávají své peníze v krvi jiných lidí“ kvůli jejich odmítnutí přestat nakupovat ruskou ropu.

Ukrajinský prezident označil Německo a Maďarsko za jejich odmítnutí podpořit komplexní zákaz ruské energetiky.

Řekl: Nechápeme, jak vyděláváte peníze z krve. Bohužel to některé země dělají. Evropské země.

Například bych chtěl být upřímný, myslím si, že ropné embargo je jedním z hlavních problémů, o kterých víme, že jim mezi evropskými zeměmi zabránily Německo a Maďarsko.

Volodymyr Zelenskyj vyzval Německo a Maďarsko, aby zablokovaly ropné embargo, které brání evropským zemím nakupovat jejich ropu a plyn od Ruska.

„Musíme s těmito zeměmi mluvit o tom, jak by mohly existovat různé postoje k této otázce, ropnému embargu, v rámci Evropské unie.“

Údaje z minulého týdne říkají, že EU od invaze zaplatila Rusku za energii 29 miliard liber. Pro srovnání, unie tehdy poskytla Ukrajině na vojenskou pomoc asi 830 milionů liber.

Evropská unie zakázala dovoz ruského uhlí, ale odolala výzvám k úplnému uzavření kohoutků ruské energii.

READ  Česká republika má potíže po hlasování poté, co prezident onemocněl | politické zprávy

Blok získává asi 40 procent dodávek plynu z Ruska.

Ruská ropa představuje čtvrtinu německého dovozu, což je asi 35% pokles od invaze na Ukrajinu.  Evropská unie zaplatila Rusku za energii ode dne útoku 29 miliard liber, zatímco vojenská pomoc bloku na druhé straně činí 830 milionů liber.

Ruská ropa představuje čtvrtinu německého dovozu, což je asi 35% pokles od invaze na Ukrajinu. Evropská unie zaplatila Rusku za energii ode dne útoku 29 miliard liber, zatímco vojenská pomoc bloku na druhé straně činí 830 milionů liber.

Ruská ropa představuje čtvrtinu německého dovozu, což je pokles z 35 procent před invazí, a dovoz plynu klesl na 40 procent z 55 procent.

Británie, která získává asi 8 procent své ropy z Ruska, uvedla, že do konce roku postupně ukončí dovoz.

Zelenskyj ve svém projevu na operačním sále v Kyjevě také vyzval k tomu, aby byly Ukrajině poskytnuty další dodávky zbraní.

„Spojené státy, Spojené království a některé evropské země – snaží se pomáhat a pomáhají,“ řekl BBC. Ale stále to potřebujeme dříve, dříve a rychleji. Klíčové slovo je nyní.

Mezitím, ve snaze nadále dávat najevo svou podporu Ukrajině, USA zvažují vyslání vysoce postaveného úředníka do Kyjeva – ale prezident Joe Biden pravděpodobně cestu neuskuteční.

Hlavní město v posledních týdnech navštívila řada západních vůdců, včetně Borise Johnsona.

Údajně ve Washingtonu probíhají jednání o uspořádání návštěvy, která by projevila podporu, ale úředníci tvrdí, že by to pravděpodobně mohlo zahrnovat spíše člena kabinetu než 79letého prezidenta.

Zdroje uvedly, že ministr zahraničí Anthony Blinken nebo ministr obrany Lloyd Austin v souvislosti s útokem. „To rozhodnutí učiníme brzy,“ řekl Biden včera večer novinářům.

Johnson se se Zelenským setkal v sobotu v Kyjevě. Cesta nebyla předem ohlášena a nevěděli o ní ani někteří blízcí spolupracovníci premiéra.

Jeho návštěva se uskutečnila v návaznosti na další návštěvy vedoucích představitelů Polska, České republiky a Rakouska spolu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

Je také možné, že jakýkoli let Spojených států se z bezpečnostních důvodů uskuteční bez předchozího upozornění.

Irský ministr zahraničí Simon Coveney se stal posledním evropským politikem, který navštívil Kyjev, kde se setkal s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrom Kulebou a ministrem obrany Oleksijem Reznikovem.

„Jsem si vědom toho, že Ukrajina nechce sympatie,“ řekl Coveney na tiskové konferenci. „Potřebuje akci a silnou praktickou podporu, a přestože je Irsko vojensky neutrální, dovolte mi, abych jasně řekl, že nejsme neutrální ohledně této války a budoucnosti.“ vaší země.“

reklama

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.