Voliči v Irsku a České republice míří k urnám

Voliči v Irsku a České republice míří k urnám

BRUSEL: Voliči v Irsku a v České republice, dvou zemích, kde byla imigrace hlavním tématem předvolební kampaně, šli v pátek k volbám, druhý den voleb do Evropského parlamentu, které zaznamenaly vlnu krajně pravicových hnutí po celé Evropě a bloku 27 zemí z volebního maratonu.

Konečné výsledky budou zveřejněny až v neděli večer, jakmile bude hlasování v každé zemi ukončeno. Průzkum veřejného mínění provedený ve čtvrtek po zahájení voleb v Nizozemsku však potvrdil, že krajně pravicová Strana svobody vedená Geertem Wildersem by měla výrazně získat.

Přestože koalice proevropských stran odsunula Stranu svobody na druhé místo při větší účasti než v předchozích volbách do EU, zdálo se, že Wildersova strana dosáhla největších zisků přes noc.

Od posledních voleb do EU v roce 2019 ovládají populistické, krajně pravicové a extremistické strany vlády ve třech zemích EU, jsou součástí vládnoucích koalic v několika dalších a zdá se, že mají rostoucí podporu veřejnosti na celém kontinentu. Krajně pravicové strany ve Francii, Belgii, Rakousku a Itálii vedou ve volbách do Evropské unie. Otázka přistěhovalectví se v Irsku dostala na první místo politického programu, přičemž se očekává, že mnoho hlasů získají nezávislí kandidáti požadující přísnější omezení.

READ  Liverpool po přestupové misi zintenzívnil pronásledování Hluzika

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *