Vlakové neštěstí v Česku: Nejméně čtyři mrtví po srážce v Pardubicích

Vlakové neštěstí v Česku: Nejméně čtyři mrtví po srážce v Pardubicích

X/@PolicieCZ

Záchranáři na místě.CNN

Nejméně čtyři lidé zahynuli a více než 20 dalších bylo zraněno při srážce osobního vlaku s nákladním v České republice ve středu večer, informovaly mezinárodní tiskové agentury s odvoláním na úřady.

Ministr vnitra Viet Rakosan uvedl, že při nehodě, ke které došlo v Pardubicích podél hlavního železničního koridoru z Prahy na východ, bylo asi 20 lidí zraněno lehce a tři další byli zraněni těžce.

Agence France-Presse citovala mluvčího tamní železniční společnosti Martina Kafku, který uvedl, že počet obětí se může zvýšit.

Agentura Reuters s odvoláním na hasičské záchranné služby uvedla, že osobní vlak provozovaný společností Regiojet vezl více než 300 lidí.

CNN požádala RegioJet o vyjádření.

Záběry po nehodě na zpravodajském webu idnes.cz ukázaly, že minimálně jedno vozidlo sjíždí z trati, policisté pak na místě X ukazují řadu vozidel záchranné služby a vrtulník.

Česká veřejnoprávní televize s odvoláním na mluvčího hasičů uvedla, že nákladní vlak převážel karbid vápníku – nebezpečnou průmyslovou chemikálii – ačkoli první dva vozy byly prázdné, takže k žádnému úniku nedošlo, uvedla agentura Reuters.

Ministr dopravy Martin Kupka, který s ministrem vnitra na místo neštěstí cestoval, na televizní tiskové konferenci uvedl, že vyšetřování nehody začalo a že je příliš brzy na spekulace o jejích příčinách.

Toto je rozvíjející se příběh a bude aktualizován.

READ  levná evropská třída

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *