Vláda české koalice uniká hlasování o nedůvěře

PRAHA (AP) – Vláda české koalice vedená populárním premiérem Andrzejem Babišem unikla ve čtvrtek hlasování o nedůvěře v parlament kvůli manipulaci s epidemií koronového viru.

Pět opozičních stran hlasovalo pro stíhání Bobbyho v samostatném případě týkajícím se finančních podvodů EU. Nedávná zpráva EU dospěla k závěru, že Bobbis má střet zájmů ohledně dotací EU souvisejících s jeho bývalým podnikatelským impériem.

Bobbies odmítá dělat jakoukoli chybu.

Pouze 89 členů opozičního zákonodárného sboru hlasovalo pro vyloučení kabinetu pozdě ve čtvrtek na konci téměř 14hodinového zasedání, což je méně než požadovaných 101 ve 200členné dolní komoře.

Bobbyho centristické hnutí ANO (ANO) je v menšinové vládě s levicovými sociálními demokraty. Nedávno ztratila podporu komunistické strany.

Komunisté ale odmítli hlasovat proti vládě, opustili dolní komoru a debaty a hlasování se neúčastnili.

Česká republika je jednou z nejvíce postižených evropských zemí. V zemi s 10,7 miliony lidí má téměř 1,7 milionu potvrzených případů více než 30 000 úmrtí. Vzhledem k tomu, že počet nových případů v poslední době klesá, mohla by vláda uvolnit kontrolu nad koronovým virem.

READ  V České republice se snížila nezaměstnanost: kolik ukrajinských uprchlíků pracuje

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *