Vláda 19: Vláda děkuje České republice za příslib očkování

  • Napsal Lynn Xia-I / Employee Reporter

Vláda včera poděkovala České republice za to, že se zavázala darovat 30 000 vakcín COVID-19 Tchaj-wanu, přičemž bilaterální vztahy jsou „ctností“ mezi demokraciemi.

Po pondělním zasedání vlády český ministr zdravotnictví Adam Vojtech uvedl, že Praha prostřednictvím iniciativ Team Europe a Kovacs daruje Praze nejméně 2,39 milionu vakcín do Prahy na Balkán, do Afriky a Asie.

Voztech uvedl, že věnuje 30 000 dávek a 250 000 dávek Vietnamu pro pražský Tchaj-wan, aniž by zmínil značku.

Voztech na Twitteru napsal, že dary Tchaj-wanu a Vietnamu „byly mimo evropskou iniciativu“.

Česká republika je třetí evropskou zemí, která se zavázala dodávat vakcíny COVID-19 na Tchaj-wan po Litvě a Slovensku, zatímco USA a Japonsko darovaly miliony, ačkoli s Tchaj-wanem neexistují žádné formální diplomatické vztahy.

Kancelář prezidenta poděkovala české vládě za „včasnou pomoc“ a „podporu oteplování srdce“ českého Senátu a jeho občanů.

To opět dokazuje, že Tchaj-wan a Česká republika jsou nejen spolehlivými partnery na cestě k nezávislosti a demokracii, ale také skutečnými přáteli v nouzi, uvedl ve svém prohlášení mluvčí prezidentské kanceláře Xavier Chang (ஜனாதிபதி ஜனாதிபதி).

Podpora České republiky pro Tchaj-wan ukazuje „morální kruh“ mezi vzájemně se podporujícími demokraciemi, uvedl Zhang.

Ministerstvo zahraničních věcí vydalo prohlášení, ve kterém poděkovalo předsedovi Senátu ČR Miloši Wistrasovi a zdůraznilo pomoc předsedy Výboru pro zahraniční vztahy Senátu Pavla Fischera, primátora Prahy Zdeňka Hripa a diplomatických a zdravotnických pracovníků, kteří se na uzavření dohody podíleli.

30. srpna loňského roku byli Fischer a Hrip součástí delegace, která vedla skupinu 89 členů z Wistrasu na Tchaj-wan na šestidenní cestu.

Ministerstvo pověřilo hospodářský a kulturní úřad v Tchaj-pej v Praze udržováním úzkých vztahů s českou vládou za účelem zajištění dodávky vakcín.

READ  Český předseda vlády může být první ve zkratce nového evropského právníka

„Tento dar má pro mě silnou symbolickou hodnotu a kromě toho ukazuje solidní podporu zemi, která nám již tolikrát pomohla,“ napsal Wistras včera na Twitteru.

“Tleskám vládnímu rozhodnutí dnes pomoci 12 zemím s vakcínami. Je velmi vhodné, aby byl mezi nimi i # Tchaj-wan. Poskytl nám velkorysou pomoc a zvyšuje tlak na Velkého bratra,” napsal Fischer při kontrole na Twitteru na Pondělí.

Americký zástupce Xiao B-Kim (蕭美琴) sdílel na Twitteru videoklipy „Taiwan-Czech, Cook & Share“, ve kterých si on a americký velvyslanec v České republice Hynek Kominez vyměňovali národní recepty.

„Musíme najít„ ananasové české knedlíky “. Můžete dokonce najít ananas vyrobený na Tchaj-wanu,“ říká Kominisek v jednom z videí.

Komentáře budou mírné. Uchovávejte relevantní komentáře k článku. Falešný a obscénní jazyk, osobní útoky na jakékoli osobní nebo reklamní reklamy budou odstraněny a uživatel bude blokován. Konečný výsledek bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *