Vítězství pro Spojené státy, Kanadu a Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

Calgary, Alberta (AFP)-Brianna Deckerová a Kendall Quinn Schofieldová si v pátek večer připsaly gól a asistenci, protože devítinásobné mistryně USA porazily Švýcarsko 3: 0 a zahájily tak mistrovství světa v hokeji žen.

Turnaj začal olympijskými hrami v Pekingu za méně než šest měsíců. Mistrovství světa se naposledy konalo v roce 2019 ve Finsku a Spojené státy získaly svůj pátý titul v řadě. Epidemie si dvakrát vynutila zrušení akce v Novém Skotsku.

Grace Zumwinkel také skórovala za Spojené státy a Alex Cavallini provedl 10 zákroků. Andrea Brindley zastavil 55 střel pro Švýcarsko.

Decker otevřel skóre na 4:29 první třetiny, Quinn Schofield dorovnal na 4:08 sekundy a Zoomwinkel omezil skóre na zbývající 1:36 sekundy.

Dříve v první skupinové hře Sarah Fillerová přerušila remízu v polovině třetí hry a Kanada se vzpamatovala a porazila Finsko 5-3.

V dnešním jediném zápase skupiny B si Alina Millsová připsala tři góly a asistenci při výhře České republiky 6: 1 nad Dánskem.

Všech pět týmů ve skupině A a tři nejlepší týmy ve skupině B postoupí do čtvrtfinále.

Wieler skóroval 25 sekund poté, co Elisa Holopainenová vyrovnala za Finsko. Filler skóroval při odrazu poté, co Annie Kesala zastavila pokus o bypass Natalie Spooner.

Desetinásobní šampióni Kanady překonali dvougólové manko, když Jimmy Rattray a Mary Philip Pauline skórovaly ve 20sekundovém rozpětí druhé poloviny. Nelli Latinen a Minamare Tumenen skórovaly za Finsko na začátku 3:40, přičemž Tumenen navázal kontakt se dvěma Kanaďany v pokutovém území.

Irene Ambrose dala Kanadě vedení 3-2 na začátku třetího poločasu a Bryan Jenner v poslední minutě skóroval.

Anne-Rene Despenses zachránila osm uložení pro Kanadu. Kisala držel 39 kol.

Vendola Pribilova, Dominika Lasková a Kristina Batkova také bodovaly za Českou republiku a Klara Beslarova provedla osm zákroků.

READ  Cristiano Ronaldo v portugalském týmu pro zápasy Ligy národů

A Josephine Pearsonová bodovala za Dánsko. Dánové soutěží v první divizi poprvé od roku 1992.