Vítězné tempo České republiky táhla Petra Kvitová

Petra Kvitová pomohla České republice vyhrát v neděli první baráž na United Cupu. V pokračování střetnutí skupiny C mezi Českem a Německem v Sydney Kvitová porazila Lauru Siegemundovou 6:4, 6:2 za hodinu a 49 minut.

Tímto vítězstvím se tým dostal do neporazitelného vedení 3:0. Poslední dva zápasy však vyhrálo Německo, přičemž Oscar Ote vyhrál mužskou dvouhru 7-6(1), 6-2 nad Daliborem Svartzynou. Ve smíšené čtyřhře zvítězili Siegmund a Alexander Zverev 7-6(1), 6-2 nad Julesem Niemeyerem a Jiřím Lehkou.

V druhé baráži Sydney, která zahrnuje Španělsko skupiny D a Velkou Británii, si druhá jmenovaná zajistila silné vítězství 4:1. V ženské dvouhře mezi Britkou Harriet Dartovou a Paulou Padosovou ze Španělska zažila Dartová mnoho vzestupů a pádů, když první set vyhrála 7-6(6) v tie-breaku.

Padosa to vrátila ve druhém setu poté, co ukořistila set tie-breaku 7-5. V rozhodujícím setu zazářila Padosaova dominance, když prohrál jen jeden gem a dostal set 6:1 a zápas vyhrál po třech hodinách a čtyřech minutách hry.

V mužské dvouhře Don Evans porazil Alberta Ramose-Vinolase 6-3, 1-6, 6-3. Ve smíšené čtyřhře Dart a Jonny Omara porazili Jessicu Bousas Maneiro-David Vega Hernandez 3-6, 6-2, 10-5.

Velká Británie vede tabulku ve skupině D s výhrami nad Austrálií a Španělskem.

United Cup: Argentina žádný zápas proti Chorvatsku

Bulharsko porazilo Belgii ve skupině ‚A‘ v Perthu.

Elise Mertensová porazila Kerganu Topalovou 6-4, 3-6, 6-0 za hodinu a 55 minut. Ve dvouhře mužů porazil Dimitar Kuzmanov Giso Berks 6:2, 6:0 za hodinu a 27 minut. Později, ve smíšené čtyřhře, kterou musíte vyhrát, Isabella Shinikovová a Alexander Lazarov porazili Mertense a Davida Goffina 1-6, 7-6(5), 10-6.

Chorvatsko v zápase skupiny F v Perthu porazilo Argentinu 5:0. Petra Martic porazila Nadiu Podoroskou 6-2, 4-6, 6-1 za hodinu a 53 minut a zajistila vítězství Chorvatsku. V mužské dvouhře porazil Borna Gojo Federica Correu 7-6(5), 6-4.

READ  Český ministr obrany vyzval k vystoupení z OSN po slabé reakci rady na útoky Hamasu.

Ve smíšené čtyřhře Tara Wurth a Kojo porazili Chorvatsko 1-6, 6-4, 10-4 proti Podoroska a Thomas Etcheverry. Mezitím si v Brisbane připsaly Brazílie a Polsko shodná vítězství 4:1 nad Norskem a Kazachstánem ve skupině E a skupině B.

Laura Picozziová porazila Ulrike Eigeri 6-3, 6-4 za hodinu a 50 minut. Předtím Thiago Monteiro otevřel zápas výhrou 6-3, 6-2 nad Casperem Ruddem. Nakonec ve smíšené čtyřhře zvítězili Luisa Stefani a Rafael Mados 6-4, 7-5 nad Ikeri a Viktorem Durasovičem.

Brazílie nyní vede skupinu E poté, co vyhrála svou první remízu. Magda Linetová porazila Zibeka Kulambajevovou 6:2, 6:1 a zajistila Polsku vedení 3:1 v baráži proti Kazachstánu. Předtím Hubert Hurcox vyhrál svou dvouhru mužů nad Alexanderem Publickem 7-6(8), 4-6, 6-2 a dostal Polsko do vedení 2-1.

Ve smíšené čtyřhře Ika Svyatek a Hurcox porazili Gulambajevovou a Grigorije Lomakina 6-3, 6-4. Navzdory nedělnímu vítězství Polska zůstává tým na konci tabulky poté, co na United Cup prohrál úvodní baráž se Švýcarskem. Fotografický kredit: Petra Kvitová Twitter

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."