Virus se objevuje ve střední Evropě tváří v tvář novým variacím Svět

„Máme jasno v lezecké fázi třetí vlny,“ řekla hlavní lékařka Cecilia M ல்ல llerová na páteční online tiskové konferenci.

Podle ministra zdravotnictví Johna Platiniho budou obyvatelé muset nosit lepší masky na přeplněných místech, včetně obchodů, nemocnic a veřejné dopravy. Řekl, že látkové masky, které dosud mnoho používalo, již nebudou přiměřené a budou místo toho vyžadovat masky lékařské kvality, bezpečnostní respirátory nebo dvě chirurgické masky.

„Uznáváme, že musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zabránili šíření infekce,“ řekl Platney.

Otevřela se debata o potřebě lepších masek i v Polsku. Ministr zdravotnictví uvedl, že zatím budou pouze doporučení, ale vláda chce podpořit používání šátků a plastových obličejových štítů.

Když se virus před rokem poprvé dostal do Evropy, zaznamenal nejnižší počet epidemií ve středoevropském regionu, jenže na podzim roku 2020 došlo k výraznému nárůstu infekcí a úmrtí.

V České republice jsou tři silně postižené okresy na hranicích Německa a Polska zcela uzavřeny. Počet nových infekcí na 100 000 lidí za posledních sedm dní je 1 000.

O dalších opatřeních, včetně úplného zablokování okresů, se bude jednat o víkendu. Vláda plánuje zavést povinné testování COVID-19 pro všechny zaměstnance z práce z jejich domovů.

READ  České muzeum vrací původní Beethovenovu partituru dědicům

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *