Violoncellista v Port Townsend je připraven mluvit o jazzu

Shimacom – Grand Tango vyžaduje od hráče hodně. Raději buďte rychlý, řekla hudebnice Pamela Roberts, a budete muset umět mluvit jazzem s rytmy tanga.

Roberts, hlavní violoncellista Port Townsend Symphony Orchestra (PTSO), není jen na tuto výzvu. S potěšením ho obejme.

Tento víkend Roberts a jeho 30členný orchestr uvedou Grand Tango, které složil Astor Piazzolla, jako středobod dvou veřejných akcí: otevřené zkoušky šatů v pátek v 19 hodin a koncertu v neděli ve 14 hodin.

Vstup je pro oba zdarma a místem konání je Chimacum School Hall, 91 West Valley Road. Na nedělní představení důrazně doporučujeme rezervaci předem; Pro rezervaci míst musí příjemci poslat e-mail [email protected] A uveďte jméno a číslo na večírku.

Na všech akcích PTSO se musí veřejnost starší 12 let prokázat u dveří dokladem o očkování a každý musí mít v hale aktivní masku. Více informací naleznete na PTsymphony.org.

„Je to docela dynamický hráč,“ řekl lídr PTSO Tigran Araklian a sólista Roberts.

„Má skvělou techniku. Přinesl jsem ji.“ [Piazzolla] do života. „Máme velké štěstí, že to máme,“ řekl s tím, že Roberts měl před příjezdem na severní olympijský poloostrov dlouhý běh v Greater Seattlu.

Violoncellistka sama sebe popisuje jako šťastnou, že během své kariéry měla příležitost hrát všechny hudební styly.

Působila jako hlavní violoncello s orchestrem 5th Avenue Theatre v Seattlu a Tacoma Symphony, violoncellistka na Puget Sound University a sólistka na Aspen Music Festival a Seattle Symphony.

V těchto dnech omlazuje hraním s pěti místními přáteli pianisty: Lisou Lanzovou, Helen Loritzen, Sheilou Harwood, Michaelem Carrollem a Song Ling Hsu.

„Každý den poslouchám všechny druhy hudby,“ řekl Roberts.

Řekla, že když došlo na vystoupení jako Grand Tango, pomohlo jí také to, že se provdala za jazzového bubeníka Howarda Gilberta.

READ  Indrid Cold Přihlaste se do Sliptrick's Records

Jako jeho všestranný kamarád bude tento víkend hrát na perkuse s PTSO a svůj koncert zahájí s Divertimentem Karla Hosy, českého skladatele, držitele Pulitzerovy ceny.

Na programu je také skladba Ralpha Vaughana Williamse pro Harp and Chord Orchestra s baskytaristkou Barbarou McCulgan Pasteur a také „Malá suita“ Carla Nielsena pro smyčce.

Araklian poznamenává, že Nielsen skladbu složil, když mu bylo 22 let – jde však o vyzrálé dílo.

Podobně jako hudba, kterou si PTSO vybírá pro své koncerty, se suita často nehraje. Toto je příležitost slyšet něco mimo standardní klasiku, řekl Araklian.

„Na PTSO parties si užijeme spoustu legrace,“ dodal Roberts, který se k orchestru připojil zhruba před čtyřmi lety.

„Náš dirigent rád mluví k publiku a vytváří nezapomenutelný zážitek pro každého,“ řekla.

„Atmosféra je občas vzrušující a zábavná. Mladí lidé by se měli cítit obzvláště vítáni.“

Je radost skládat hudbu s PTSO, řekla Roberts, která jezdí ze svého domova v Quilcene na zkoušky a koncerty.

„Máme úžasnou skupinu lidí, kteří sdílejí lásku k hudbě a komunitě,“ řekla.

________

Dianne Urbani de La Paz, hlavní korespondentka pro okres Jefferson, je k dispozici na čísle 360-417-3509 nebo [email protected]


You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.