Vigilante Malware brání uživatelům v návštěvě hackerských webových stránek

Existuje malwarová kampaň

obrázek: Frederic Pearson / AFP (Getty Images)

„Civilní“ malwarová kampaň pronásleduje digitální ulice a je zjevnou záští vůči pirátským webům a jejich sponzorům.

Malware se vás v podstatě snaží odradit, když jste pryč Chcete-li hodnotit svůj oblíbený televizní pořad nebo videohru z populárního webu BitTorrent, zadejte Výzkumníci se společností Sophos. No, tak nějak.

Po infikování počítače program zabrání uživateli v návštěvě seznamu webových stránek – velké množství z nich souvisí s torrentováním.

Dělá to jednoduchým a zjednodušeným způsobem Metoda: Únosem souboru HOSTS v počítači, což je v počítačích soubor ve formátu prostého textu ty mapy Názvy hostitelů pro adresy IP, když jsou připojeny k síti zařízení. Úpravou souboru můžete zabránit zařízení v připojování k určitým doménám.

Vědci píší, že virus vytváří nic netušící oběti tím, že se skrývá v řadě falešných softwarových balíčků, včetně těch, které tvrdí, že jsou pirátskými nebo bezplatnými verzemi „populárních her, nástrojů produktivity a dokonce i bezpečnostních produktů“.

„Motiv malwaru vypadal velmi jasně,“ řekl Andrew Brandt, hlavní výzkumný pracovník společnosti Sophos. Tohle je Brání lidem v návštěvě webových stránek softwarového pirátství (i když jen dočasně)Píše Brandt.

„vigilante“ je zajímavý podtyp malwaru – a občas se projeví. Protože je internet skutečným ohniskem zločinu a špatného chování, je náhodný Paul Kersey je typ Trochu vítán. V loňském roce, uprostřed obnovené aktivity zdevastované sítě Emotet, Někdo začal sabotovat Infekční procesy do rUvedení užitečného zatížení malwaru pomocí zábavných souborů GIF a memů. Podobně před dvěma lety se konala neznámá párty hackněte 10 000 domácích routerůNemanipulovat s nimi, ale napravit jejich slabosti a zvýšit jejich bezpečnost.

Pokud však jde o sentinely, tento anti-hackerský odpadlík není tak pokročilý, efektivní nebo užitečný. Za prvé, sledujete ze všech zločinů na internetu bezplatnou kopii nejnovější série Hulu v horní části seznamu?

Zdá se také velmi snadné deaktivovat účinky malwaru, a tak znovu získat přístup k webům, které jste se pokoušeli otevřít dříve: „Kdokoli může odstranit položky po jejich přidání do souboru HOSTS a zůstanou smazány (pokud nespustíte program). [i.e., the virus] Znovu), napsal Brandt.

Takže jo, Travis Bickle je stěží malware – čištění ulic internetu. Je to jako hlučný soused, který rozdává letáky ve vašem místním rohu ulice. Stejně jako v této situaci je nejlepším postupem zde pravděpodobně příležitostné představení a pokračování v cestě.

READ  iOS 14.5: Siri již ve výchozím nastavení nepřevádí na ženské, byly přidány dvě nové možnosti

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *