Vietnam bude na mistrovství světa ve futsalu čelit Brazílii

Vietnam se na letošním turnaji v Litvě setká s pětinásobnými vítězi mistrovství světa ve futsalu Brazílií.

Jihovýchodní Asie byla umístěna ve skupině D po boku futsalových králů Brazílie, Panamy a České republiky během losování, které se konalo v pondělí v Curychu.

V září bude na turnaji bojovat dvacet čtyři týmů v šesti skupinách. Do play-off postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší třetí týmy.

„Skupina D není příliš obtížná, ale také není snadná. Pokud nepřijdou žádná překvapení, na prvním místě bude Brazílie. Vietnam bude soutěžit s dalšími dvěma týmy o místo ve čtvrtfinále,“ řekl Tran An To, prezident federace. Futsal sekce vietnamského fotbalového svazu.

„Česká republika je opravdu silná. Potřebujeme od nich jeden bod. Mezitím musíme porazit Panamu podobnou Guatemale (která v předchozí skupinové fázi mistrovství světa prohrála s Vietnamem). Doufejme, že si můžeme pohádku zopakovat z pěti před lety, řekl jsi.

Světová jednička na 43. místě ve Vietnamu se 13. září představí v Brazílii, na druhém místě pak v Panamě, na 37. místě, a 16. září na české straně, na šestnáctém místě se nakonec umístí česká strana na 16. místě.

Pham Minh Giang, trenér národního týmu, uvedl, že odchod Vietnamu ze skupiny bude obtížný úkol a že je nutné podrobné plánování.

„Brazílie a Česká republika jsou silné,“ řekl Jiang. „První z nich získal titul pětkrát. Druhý porazil v evropské kvalifikaci silnou Itálii. Pouze Panama je na stejné úrovni jako Vietnam.“

„Budeme hrát protiútokem a bránit náš cíl, jak nejlépe umíme, a omezit sítě z Brazílie a České republiky. Bylo by skvělé získat jeden bod proti České republice.“

„Musíme co nejvíce porazit Panamu, abychom byli mezi čtyřmi nejlepšími třetími týmy, které postoupí do dalšího kola. Mým prvním úkolem je pečlivě je prozkoumat a poté vytvořit správnou taktiku. Jak pravidelně sleduji soutěže, Panama je domovem dobrých hráčů, ale chybí jim týmový duch.

Brazílie hrála na každém mistrovství světa a turnaj vyhrála třikrát po sobě v letech 1989, 1992 a 1996. Další dvě koruny byly v letech 2008 a 2012.

Brazílie hrála s Vietnamem dvakrát. Vietnamci se v roce 2013 zúčastnili mezinárodního mistrovství ve futsalu HCM City 3: 2, ale o rok později se Brazílii podařilo vyhrát na Grand Prix 8: 1.

Bude to třetí světový pohár v Panamě. Při svém debutu v roce 2012 postoupili do čtvrtfinále ao čtyři roky později byli vyřazeni ve skupinové fázi.

Česká republika bude v září soutěžit ve finále světového poháru počtvrté. Dříve hráli v letech 2004, 2008 a 2012.

Vietnam si zajistil první účast na mistrovství světa v roce 2016 a v Kolumbii se dostal do čtvrtfinále, kde podlehl eventuálnímu stříbrnému Rusku.

Jiang a jeho hráči jsou nyní v HCM City v karanténě po návratu domů z barážového zápasu mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech, kde o postup porazili Libanon.

Poté se připraví na turnaj a bude mít výcvikový tábor ve Španělsku, pokud bude pandemie COVID-19 v srpnu pod kontrolou.

Světový pohár se bude konat v Kaunasu, Vilniusu a Klaipedě od 12. září, finále se bude konat v Kaunas aréně 3. října.

VNS

Vietnam vyhraje místo pro mistrovství světa ve futsalu 2021

Vietnam vyhraje místo pro mistrovství světa ve futsalu 2021

25. května si Vietnam ve druhé etapě remizoval s Libanonem 1: 1 a díky pravidlu gólů venku se podruhé kvalifikoval na mistrovství světa ve futsalu FIFA 2021.

READ  Evansvilleova nová kniha zachycuje cestu na motorce po Indii

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.