Việt Nam udržuje vazby s Českou republikou: FM

Vietnam, 16. července –

HÀ NỘI — Vietnamský ministr zahraničí Bùi Thanh Sơn vedl v pátek telefonický rozhovor se svým českým protějškem Janem Lipavským, během kterého se Việt Nam vždy snaží zlepšit své vztahy a tradiční přátelství, a to i s Českou republikou – jedním z prioritních partnerů země ve střední Evropě. Východní Evropa.

Vietnamský ministr zahraničí Sơn poděkoval České republice za poskytnutí 250 800 dávek vakcíny proti Covid-19 Vietnamu.

Oba ministři ocenili pozitivní vývoj vztahů mezi oběma zeměmi v průběhu let prostřednictvím pravidelné výměny zástupců na všech úrovních.

Sdíleli radost z úzké a efektivní koordinace mezi oběma ministerstvy na mnohostranných fórech. Dohodli se, že budou nadále posilovat spolupráci a vzájemnou podporu v mezinárodních a regionálních organizacích.

Lipavský uvedl, že Česká republika považuje Việt Nam za jednoho z prioritních ekonomických, obchodních a investičních partnerů asijsko-pacifického regionu.

Oba ministři zahraničí vyjádřili radost nad výsledkem bilaterálního hospodářského partnerství. Shodli se na potřebě posílit podstatnou a účinnou spolupráci v oblastech silných stránek a požadavků obou stran a zároveň podporovat a vytvářet příznivé podmínky pro společné projekty, posilující dohodu o volném obchodu mezi EU a Việt Namem.

Obě strany by podle nich měly účinně implementovat výsledky sedmého zasedání Mezivládního výboru pro hospodářskou spolupráci Vietnamu a České republiky, které se konalo v červnu v Praze.

Lipavský potvrdil, že česká vláda podporuje prosazování vztahů mezi Việt Nam a EU.

Česká republika jako rotující předsednictví v Radě Evropské unie ve druhé polovině roku 2022 urychlí orgány EU, aby rychle zvážily návrh Việt Nama na odstranění „žluté karty“ z vietnamského rybářského sektoru. Ratifikovat dohodu o ochraně investic mezi EU a Việt Namem.

Ministr zahraničí Sơn poděkoval Ministerstvu vlády a zahraničních věcí ČR za vytvoření příznivého prostředí pro usazení vietnamské komunity v evropské zemi a přispělo k upevnění tradičního přátelství mezi oběma zeměmi.

READ  Dva členové Klubu českého dědictví Papežský veletrh | Sociální

Český diplomat ocenil roli vietnamské komunity ve své zemi, zejména její přínos k prevenci a kontrole COVID.

Ministr Son využil této příležitosti a pozval Lipavského na návštěvu Vietnamu ve vhodnou dobu. – VNS

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.