Videoklip ukazuje ruské síly kopající zákopy ve vysoce radioaktivní zakázané oblasti poblíž Černobylu

Britská ministryně zahraničí Liz Trussová během středeční večeře s ministry zahraničí NATO v Bruselu řekla, že „éra angažovanosti s Ruskem skončila“, podle prohlášení vydaného britským ministerstvem zahraničí před večeří.

Trussová ve svých poznámkách ke svým protějškům z NATO uvedla, že „platnost zakládajícího aktu NATO a Ruska vypršela a je čas zbavit se zastaralého přístupu k jednání s Ruskem,“ uvedlo ministerstvo zahraničí.

Podle původního dokumentu zákon podepsaný v roce 1997 uvádí, že „NATO a Rusko nepovažují jeden druhého za protivníka“.

Éra angažmá s Ruskem skončila. Potřebujeme nový přístup k bezpečnosti v Evropě založený na odolnosti, obraně a odstrašování,“ řekl Truss.

zasedání NATO: Trussovy komentáře přicházejí v době, kdy se ministři zahraničí NATO sešli v Bruselu, aby diskutovali o ruské invazi na Ukrajinu.

Podle prohlášení zaslaného CNN Truss zdůraznil, že NATO nemůže připustit „bezpečnostní mezery“ na východních hranicích aliance a že podpora zemí „uvězněných v síti ruského vlivu“, jako je Gruzie, Moldavsko, Švédsko a Finsko, musí být „ přehodnotil“.

Ministryně zahraničí rovněž vyzvala své partnery, aby zpřísnili sankce a vyzbrojili Ukrajinu „rychle a rozhodně… aby zajistili Putinovo selhání“.

Truss také uvedl, že spolupracuje se svými protějšky z G7 na uvalení dalších sankcí na další ruské banky, podle článku ve středu v Telegraphu. Truss v článku obhajoval zvýšení výdajů a přítomnosti NATO ve východní Evropě.

„Aby NATO zůstalo v popředí globální bezpečnosti, musí to být smělé. Jak řekl prezident Eisenhower, první vrchní velitel Aliance: „Historie ještě dlouho nepředávala péči o svobodu slabým nebo bázlivým.“ “ napsal ministr zahraničí.

READ  Taliban nařídil všem afghánským ženám nosit burku | Afghánistán

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.