Victoria Colony Times

Uprostřed zlaté generace kanadských hráčů NBA Conor Morgan z Victorie nadále dokazuje svou hodnotu jako vysoce ceněný hráč v programu národního týmu.

Uprostřed zlaté generace kanadských hráčů NBA Conor Morgan z Victorie nadále dokazuje svou hodnotu jako vysoce ceněný hráč v programu národního týmu.

Absolvent Mount Douglas Secondary Rams byl v pátek vybrán do kanadského kempu pro 16 hráčů, který se sejde v Torontu pod vedením trenéra Nicka Norrise ve třetím kvalifikačním okně na Mistrovství světa FIBA ​​​​2023. Kanada, 4:0 v prvních dvou oknech kvalifikace mistrovství světa, utkají 1. července v Hamiltonu v Ontariu s Dominikánskou republikou první zápas národního týmu na kanadské půdě od šokující semifinálové prohry s Českem v Tokiu. Loňský letní olympijský kvalifikační turnaj v Save-on-Foods Memorial Center ve Victorii. Kanaďané odcestují na americké Panenské ostrovy ke druhé hře třetího okna 4. července.

Morgan, který je šest stop devět stop vysoký, úžasně pružný úsek dopředu a zabijácký dotek na vnější i vnitřní straně, dovedl Kanadu ke stříbrné medaili na 2018 Commonwealth Games Gold Coast a měl průměr 6,3 bodu a 2,3 doskoku na zápas. Kanada na mistrovství světa FIBA ​​2019 v Číně.

Hráči NBA přidělení do kanadského tábora jsou Nickel Alexander Walker z Utah Jazz, Shay Gilgus Alexander z Oklahoma City Thunder, Kelly Ulink z Detroit Pistons a Dwight Powell z Dallas Mavericks. Zbytek zátěže ponesou zkušení evropští hráči jako Morgan, který hraje za španělskou Andorru, a Phil a Thomas Scroppovi z Richmondu.

Podobně jako ve fotbale, když země jako Anglie a Německo postaví své národní sekundární týmy proti jiným hráčům v prvních kolech kvalifikace mistrovství světa nebo mistrovství Evropy. Kanada využije až 35 hráčů v šesti kvalifikačních oknech na mistrovství světa 2023, které se zdvojnásobí jako první a nejdůležitější kvalifikace na letní olympijské hry v Paříži 2024. Morgan hrál v prvních kvalifikačních zápasech loni v San Juan v Portoriku a řekl: „Je to čest nosit dres národního týmu.

READ  Roger Federer reaguje na ‚bláznivý‘ moment Igy Suateka v United Cupu

Kromě Alexandra Walkera, Powella, Olinicka a Giljuse Alexandera jsou dalšími hráči NBA, kteří se zavázali k účasti na mistrovství světa 2023 a olympijských hrách v Paříži v roce 2024, Jamal Murray, RJ Barrett, Chiem Birch, Logwentz Durt, O’Shea Brissett a Kevin Bangus. . Posledních šest se zúčastní tréninkového kempu, ale nezúčastní se třetího okna kvalifikace na mistrovství světa. Corey Joseph z Pistons je také povinný, ale dostal výjimku z rodinných důvodů a nezúčastní se tréninkového kempu. Na seznamu chyběl Andrew Wiggins, který loni v létě ve Victorii hrál olympijskou kvalifikaci a minulý týden vyhrál s Golden State Warriors šampionát NBA.

Osmdesát národních týmů hraje na svých regionálních turnajích v šesti kvalifikačních oknech, aby získaly 30 míst a připojily se ke spolupořadatelům Japonska a Filipín na mistrovství světa FIBA ​​​​2023 s 32 týmy od 25. srpna do 10. září příštího roku. Sedm nejlepších týmů na mistrovství světa se připojí k hostitelské Francii jako prvních osm kvalifikačních zápasů na olympijské hry v Paříži 2024 s 12 týmy a Kanada, která má kromě Spojených států největší počet hráčů NBA, chce být v této skupině. O konečných čtyřech týmech pro olympiádu se rozhodne v kvalifikaci poslední šance.

Takzvaná zlatá generace byla dosud chudá a Kanada se olympiády v mužském basketbalu neúčastnila od doby, kdy byl v Sydney 2000 kapitánem dvojnásobný hráč NBA Victoria Steve Nash.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *