Vicemistryně z roku 2021 Karolína Plíšková odpovídá, zda ještě plánuje hrát Wimbledon

Česká tenisová hvězda Karolína Plíšková označila rozhodnutí WTA o odebrání bodů do žebříčku z Wimbledonu za „nespravedlivé“, ale prozradila, že se turnaje přesto hodlá zúčastnit. V polovině března se začaly šířit fámy, že se Wimbledon rozhodl zakázat ruským a běloruským hráčům závodit.

Minulý měsíc Wimbledon potvrdil, že ruským a běloruským hráčům nebude letos umožněno soutěžit v All England Clubu. WTA varovala Wimbledon, aby očekával tvrdý trest, a minulý týden WTA uložila trest na Wimbledon – letos se na turnajích nebudou udělovat žádné body.

„Myslím, že je to velmi těžké, nespravedlivé a špatné rozhodnutí. Na Tennis 365, řekla Plíšková, ale předpokládám, že s tím nemůžete moc dělat.“ Nehraju kvůli bodům, ani kvůli penězům.

Chci jen samozřejmě vyhrát a chci uspět a pravděpodobně chci získat trofej, protože loni jsem byl tak blízko.“

Plíšková má přijít o velký počet bodů

Bývalá světová jednička Plíšková se loni dostala do finále Wimbledonu, poté prohrála ve třech setech s Ashleigh Bartyovou.

Plíšková přijde po Wimbledonu o značnou část bodů a čeká ji výrazný propad v pořadí. Rostou obavy, že se špičkoví hráči rozhodnou vynechávat turnaje. V pondělí grandslamová šampionka Naomi Ósakaová naznačila, že pravděpodobně vynechá Wimbledon.

„Jen bych šel získat nějaké zkušenosti na trávník, ale zároveň je to pro mě něco jako – nechci říct nadarmo, žádná slovní hříčka, ale na Wimbledon mi to přijde ošklivé.“ jestli se rozhodne,“ řekla Ósakaová. Nejlepší hráči Wimbledon vynechají.“

READ  Čeští a polští ministři doufají v vyřešení sporu o keramické doly | Majitel

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.