Více komunit osvobozených od ruské okupace, říká charkovský úředník

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov hovoří během tiskové konference v Moskvě v Rusku dne 17. (Evgenia Novozhenina / Reuters)

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Rusko si nepřeje celokontinentální válku v Evropě, ale přidal varovnou poznámku ohledně záměrů kolem západních vlád na podporu Ukrajiny.

Pokud se obáváte možnosti války v Evropě, tak to rozhodně nechceme, ale upozorňuji vás na skutečnost, že Západ neustále trvá na tom, že Rusko musí být v této situaci poraženo. řekl Lavrov.

Zdá se, že Lavrov má na mysli komentáře, jako jsou ty, které učinil americký ministr obrany Lloyd Austin, který Řekl minulý měsíc Washington chce „vidět Rusko tak slabé, že nemůže dělat věci, které udělalo při invazi na Ukrajinu“.

Rusko se neustále snažilo ospravedlnit svou invazi na Ukrajinu jako boj proti ukrajinským neonacistům a expanzi NATO ve východní Evropě, Mocnosti, které podle Kremlupředstavují existenční hrozbu.

Lavrov má Narážel jsem na dříve Riziko širší války – dokonce i jaderné – je rétorika, kterou americký prezident Joe Biden označil za „nezodpovědnou“.

Vývoz energie: Po středečním jednání v Maskatu po boku ománského ministra zahraničí Sayeda Badra al-Busaidiho Lavrov řekl, že Moskva má dostatek kupců pro své energetické zdroje, jako je Evropská unie. Studie o zákazu dovozu ruské ropy.

„Máme dost kupců pro naše energetické zdroje. Budeme s nimi spolupracovat a necháme Západ, aby jim zaplatil mnohem víc, než zaplatil Ruské federaci, a vysvětlíme jejím obyvatelům, proč by měli zchudnout,“ řekl.

READ  Olympiáda 2022: Živé aktualizace – The New York Times

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.