Vesmírná stanice, která ctí zesnulou matematičku Katherine Johnsonovou

Zásobovací loď vesmírné stanice Northrop Grumman – pojmenovaná SS Katherine Johnson na počest zesnulého matematika, jehož dílo inspirovalo film „Skryté postavy“ – byla vypuštěna na oběžnou dráhu v sobotu.

V sobotu uplynulo 59 let od historického vydání Johna Glenna, přičemž společnost Johnson poskytovala účty jako součást počítačové skupiny NASA. Johnson spolu s dalšími černoškami pracoval ve výzkumném středisku NASA Langley Research Center v Hamptonu ve Virginii na zpracování dat, která hrála klíčovou roli v mnoha historických vesmírných misích s posádkou. Informoval o tom Associated Press.

Johnson byla vybrána pro její ručně psané účty, které pomohly vypustit časné Američany do vesmíru, stejně jako její úspěchy v rozbití skleněného stropu za skleněným stropem jako černoška, ​​uvedl Frank Demauro, viceprezident společnosti Northrop Grumman, podle Associated Press.

DeMauro také navrhl, aby diváci sledovali „Skrytá čísla“, aby se dozvěděli více o Johnsonových příspěvcích po jeho sobotním vydání.

Johnson zemřel v únoru loňského roku Ve věku 101.

Agentura Associated Press uvedla, že čtyřtunová tobolka, kterou pro NASA vypustil Northrop Grumman, poskytne astronautům potravu a téměř 120 000 škrkavek pro experimentování se svaly a počítači pro zpracování dat.

Sobotní zahájení znamenalo 15. provoz stanice, který Northrop Grumman provedl pro NASA.

READ  Voda na Marsu zmizela. To může být místo, kam šel.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *