Vesmírná stanice, která ctí zesnulou matematičku Katherine Johnsonovou

Zásobovací loď vesmírné stanice Northrop Grumman – pojmenovaná SS Katherine Johnson na počest zesnulého matematika, jehož dílo inspirovalo film „Skryté postavy“ – byla vypuštěna na oběžnou dráhu v sobotu.

V sobotu uplynulo 59 let od historického vydání Johna Glenna, přičemž společnost Johnson poskytovala účty jako součást počítačové skupiny NASA. Johnson spolu s dalšími černoškami pracoval ve výzkumném středisku NASA Langley Research Center v Hamptonu ve Virginii na zpracování dat, která hrála klíčovou roli v mnoha historických vesmírných misích s posádkou. Informoval o tom Associated Press.

Johnson byla vybrána pro její ručně psané účty, které pomohly vypustit časné Američany do vesmíru, stejně jako její úspěchy v rozbití skleněného stropu za skleněným stropem jako černoška, ​​uvedl Frank Demauro, viceprezident společnosti Northrop Grumman, podle Associated Press.

DeMauro také navrhl, aby diváci sledovali „Skrytá čísla“, aby se dozvěděli více o Johnsonových příspěvcích po jeho sobotním vydání.

Johnson zemřel v únoru loňského roku Ve věku 101.

Agentura Associated Press uvedla, že čtyřtunová tobolka, kterou pro NASA vypustil Northrop Grumman, poskytne astronautům potravu a téměř 120 000 škrkavek pro experimentování se svaly a počítači pro zpracování dat.

Sobotní zahájení znamenalo 15. provoz stanice, který Northrop Grumman provedl pro NASA.

READ  Floridský lékař odmítne ošetřit neočkované pacienty

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *