Verze herpesu bojující proti rakovině je slibná v raných lidských pokusech

Verze herpesu bojující proti rakovině je slibná v raných lidských pokusech

Ilustrace viru herpes simplex.

Ilustrace viru herpes simplex.
Vyjasnění: akciový boj (akciový boj)

Nový výzkum z tohoto týdne naznačuje, že vědci mohou být schopni proměnit starověkého bakteriálního nepřítele ve spojence v boji proti rakovině. V předběžných údajích ze studie fáze 1 se geneticky modifikovaná verze herpes viru ukázala jako slibná při léčbě těžko odstranitelných nádorů, přičemž jeden pacient nyní po 15 měsících zažívá úplnou remisi. K potvrzení úspěšnosti včasné léčby však bude zapotřebí další výzkum.

Virová léčba je známá jako RP2 a je geneticky modifikovaným kmenem herpes simplex 1, viru odpovědného za většinu případů orálního herpesu u lidí a také za některé případy genitálního herpesu. RP2 je vyvinutý společností Replimune Návrhář Jednat na dvou frontách. Při přímé injekci do nádoru má virus selektivně infikovat a zabíjet některé rakovinné buňky. Ale také blokuje expresi proteinu známého jako CTLA-4, který tyto buňky produkují, a unášejí jejich orgány, aby produkovaly další molekulu zvanou GM-CSF. Konečným výsledkem těchto buněčných změn je oslabení schopnosti rakoviny skrývat se a odrážet imunitní systém.

Ve fázi 1 studie vědců z Institute of Cancer Research a Royal Marsden NHS Foundation Trust ve Velké Británii byl RP2 podáván jako monoterapie devíti pacientům s pokročilými rakovinami, kteří nereagovali na jinou léčbu; Byl také podáván v kombinaci s jiným imunosupresivem 30 pacientům. Zdálo se, že tři pacienti na samotném RP2 reagovali na léčbu, což znamená, že jejich rakovina se zmenšila nebo přestala růst, a sedm pacientů reagovalo na kombinovanou terapii. Konkrétně jeden pacient s typem rakoviny podél slinné žlázy nevykazoval známky rakoviny po dobu nejméně 15 měsíců po léčbě samotným RP2. Ve studii nebyly hlášeny žádné život ohrožující nežádoucí příhody a nejčastějšími příznaky po léčbě byly horečka, zimnice a další chřipce podobná onemocnění.

zjištění, Chodidlo Tento týden na konferenci Evropské společnosti lékařské onkologie (ESMO) v roce 2022 je to předběžné, protože ještě musí projít formálním procesem vzájemného hodnocení. Jsou také založeny na velmi malé velikosti vzorku, což znamená, že jakékoli výsledky je třeba brát s rezervou. Testy Fáze 1 však nemají prokázat, že léčba je účinná, pouze že je dostatečně bezpečná pro lidi. Takže skutečnost, že někteří lidé se zdánlivě nevyléčitelnou rakovinou skutečně reagují na RP2, říká tým, je velmi dobrým znamením, že by mohl naplnit svůj potenciál.

„Naše studie ukazuje, že geneticky upravený virus, který zabíjí rakovinu, může zasadit jeden až dva údery proti nádorům – ničit rakovinné buňky přímo zevnitř a zároveň proti nim vyvolat imunitní systém,“ řekl hlavní autor studie Kevin Harrington, profesor biologických věd. rakovina. Léčba v Ústavu pro výzkum rakoviny, v tvrzení z organizace.

لقد كان العلماء optimistický O protirakovinných virech na dlouhou dobu. Ale teprve nedávno tato naděje konečně začala přinášet ovoce. V roce 2015 to byla první virová léčba souhlasil Ve Spojených státech pro některé pokročilé případy rakoviny kůže. Loni v květnu zahájili vědci v Kalifornii první fázi klinického hodnocení jejich protirakovinného viru Vaccinia. jiný komp Vyvíjejí své vlastní kandidáty, buď samostatně, nebo v kombinaci s jinými léčbami. Replimune vyvíjí dva další kandidáty založené na modifikovaném herpes viru.

Zatímco mnoho experimentálních léčebných postupů nakonec neprojde cílovou páskou a nedostane se k veřejnosti, je možné, že alespoň některé z těchto virů se jednoho dne stanou novou standardní léčbou rakoviny.

READ  SpaceX vypouští na vesmírnou stanici mravence, avokádo a robota

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *