Vergovna Rada měla zájem prohloubit dialog s českým parlamentem

Vergovna Rada má zájem prohloubit dialog mezi oběma komorami českého parlamentu, řekl prezident Vergovna Rada Dmitro Rasumkov.

Podle Ukrajinyform to řekl podle schůzky s předsedou Senátu Milošem Vystrisem 24. srpna, uvádí ukrajinský parlamentní zpravodajský servis.

„Oceňujeme, že je Česká republika na krymské aréně zastoupena na tak vysoké úrovni. Doufám, že spolupráce v této aréně bude pokračovat směrem k okupaci Krymu a v parlamentní dimenzi. [on August 23]“Řekl Rasumkov.

Rasumkov poděkoval České republice za její postoj k regionální celistvosti Ukrajiny.

„Věřím, že máme řadu společných problémů, které můžeme realizovat,“ řekl s tím, že jako předseda parlamentu a Nejvyšší rada Ukrajiny jsou připraveni spolupracovat.

Vystrcil a Razumkov vyzvali k posílení spolupráce mezi Nejvyšší radou Ukrajiny a oběma komorami českého parlamentu.

Obě strany také jednaly o pomoci pro obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi od parlamentních zástupců Ukrajiny a České republiky.

Rasumkov zaznamenal růst obchodu mezi oběma zeměmi a zdůraznil potřebu výměny investic.

Rasumkov uvedl, že ukrajinský parlament již schválil řadu zákonů a nadále pracuje na vytvoření podmínek pro přilákání investic na Ukrajinu. Řekl, že reforma soudnictví je na této cestě prioritou.

Obě strany navíc diskutovaly o boji proti infekci koronavirem. Rasumkov poděkoval České republice za podporu Ukrajiny v jejím boji proti COVID-19.

Zástupci českého a švýcarského parlamentu, Rakouska, Spojeného království, Gruzie, Estonska, Jordánska a Lotyšska se 23. srpna zúčastnili mimořádného zasedání Nejvyšší rady, aby přijalo usnesení o krymské platformě. , Litva, Německo, Polsko a Rumunsko.

Na

READ  Czech Stop & Little Czech Bakery - West, Texas

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *