Velký potenciál pro spolupráci mezi černohorskými a českými podnikateli

Velký potenciál pro spolupráci mezi černohorskými a českými podnikateli

Ze schůze, fotografoval: Bar Municipality

Starosta Baru Dušan Račević a místopředsedové Tanja Spičanović a Damir Rasketic se dnes setkali s velvyslankyní České republiky v Černé Hoře Janinou Hrebekovou a zástupcem agentury „CzechTrade“ v Černé Hoře Izodinem Jošmirovičem.

Magistrát města Bar oznámil, že na setkání byly projednány možnosti spolupráce mezi českými a černohorskými podnikateli za účelem posílení hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi a zvláštní pozornost byla věnována zhodnocení potenciálu přístavu Bar jako strategického prvku ekonomiky Černé Hory.

„Předseda Rajicevic vyjádřil spokojenost s návštěvou a zdůraznil otevřenost obce Bar k jakékoli podpoře, pokud jde o spolupráci, zejména na ekonomické úrovni, Rajicevic také využil příležitosti, aby poukázal na překážky, kterým čelí obec Bar, zejména s ohledem na centralizaci správních postupů a nedostatek strategického myšlení při vytváření hospodářských politik,“ stojí v prohlášení.

Velvyslankyně Hřebeková rovněž konstatovala dlouhodobou úspěšnou spolupráci mezi našimi zeměmi a zdůraznila podporu České republiky Černé Hoře v procesu evropské integrace. Upozornila také na nutnost posílení ekonomické spolupráce mezi černohorskými a českými firmami, které o Černou Horu rok co rok projevují velký zájem.

Místní vláda uzavřela své prohlášení, že toto setkání představuje důležitý krok ke zlepšení hospodářské spolupráce mezi Černou Horou a Českou republikou ak dalšímu zhodnocení potenciálu obce Bar a jejích ekonomických zdrojů.

READ  Česká národní banka tiskne k oslavě výročí nótu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *