Velká Británie inspirovala k tomu, aby vyhrála dvakrát Davis Cup v Rakousku

Britský daviscupový tým, obležený v Rakousku, musel večer nabídnout vlastní zábavu a společné pouto.

Soudě podle energie, kterou přinesli v sobotu k zajištění úvodní výhry ve skupině nad Francií, posílení týmového ducha bylo velmi úspěšné.

Šipky, kukuřičné díry (výzva sedacího pytle) a zvýšená konkurence je spojily uprostřed omezení života v Innsbrucku.

Dan Evans porazil Adriana Mannarina 7-5 6-4 a zajistil tak Velké Británii perfektní začátek soboty

Dan Evans a Cam Nouri zaznamenali dvě vítězství, aby si zajistili výhru nad Francouzi a postavili GB do nejlepší pozice, aby se v úterý kvalifikovali do čtvrtfinále.

Konečné skóre 2:1 znamená, že jakékoli vítězství nad Českou republikou bude znamenat výhru.

Nuri potřeboval zachránit dva body, než vyrovnal 6-2 7-6 proti Arthuru Renderknikovi, velkému podání. Následně poznamenal, jak důležitá byla podpora z postranní čáry v prázdné Olympii Halle, kam nesmí žádní diváci.

„Pravděpodobně jste viděli naši lavičku ve srovnání s jejich, byla obrovská,“ řekl.

Hráli jsme v kukuřičné jamce, nějaké šipky – sledovali jsme spolu další zápasy. Dobře si popovídal. Je hezké sejít se na konci roku a sdílet tento okamžik, být součástí správného týmu. Mimo hřiště je to velká zábava a myslím, že to opravdu pomáhá.“

Davis Cup vstupuje pod hlavičkou Světového poháru v tenisu a stejně jako jeho fotbalový protějšek existuje mnoho potenciálních střídání ve skupinových fázích.

Situace se vyjasnila včera v noci, když Německo porazilo Srbsko 2:1, přičemž Novak Djokovič a partner Nikola Cacic těsně prohráli gumovou deblovou remízu poté, co světová jednička vyrovnala nerozhodný výsledek.

Cameron Norrie našel svůj rytmus ve čtyřech zápasech a postavil Velkou Británii ve dvou proti Francii

Cameron Norrie našel svůj rytmus ve čtyřech zápasech a postavil Velkou Británii ve dvou proti Francii

Pravděpodobným konkurentem týmu GB by tedy byli Němci, pokud by Leon Smith porazil český tým mužů, kteří jsou slabší než jejich ženské protějšky.

READ  The Changing Face of Europe se vrací na Hot Docs s 10 filmy zkoumajícími témata identity

Různé výsledky jsou stále otevřené, zvláště poté, co debutoval Joe Salisbury a Neil Skopsky utrpěl šokovou porážku 6-1 6-4 od Renderknika a Nicholase Mahuta v posledním zápase. Naštěstí uplynuly dny, kdy Murrayovi neznamenali žádnou šanci. „Náš tým je velmi stabilní,“ řekl kapitán Leon Smith.

V kolika zápasech se Cam zdál jako houslista. Byl to skvělý zápas a ukazuje vám, jak daleko se dostal a jaké má sebevědomí.

„Nejdůležitější pro Evu bylo, že byl po celý zápas psychicky v pořádku.

„Myslel jsem, že má správnou rovnováhu, hraje ofenzivní tenis, jak víme, že to umí, a zároveň ukázal své obranné schopnosti.“

Smith trval na tom, že se o výsledek ve čtyřhře nebál, a dodal: „Francouzské duo hrálo opravdu dobře. Je to jedna z těch věcí, nemáte co ztratit, a oni byli na houpačce daleko. Hráli opravdu dobře. Věříme v naši čtyřhru.“ „

Evans a Nori byli opravdu cool, když míří do dvanáctého měsíce své sezóny. Jen málo hráčů kdekoli hrálo více událostí než v roce 2021, často v uzavřených bublinových prostředích.

Jednatřicetiletý Midlander začal výhrou 7-5 6-4 nad slabým levákem Adrianem Mannarinem, který byl přiveden před Richarda Gasqueta. Evans byl od začátku přímo na svého soupeře a křičel „Alice!“ V prvním setu viděl, že potřebuje dva pokusy, aby ji dostal ven.

A Mannarino zmeškal několik velkých leteckých útoků proti Britovi, jehož první podání ho opustilo brzy.

Arthur Rinderknech začal pomalu, ale postupem času se vyvinul v zápas

Arthur Rinderknech začal pomalu, ale postupem času se vyvinul v zápas

„Opět jsme se ocitli v obtížné situaci bez davů,“ řekl Evans. „Je pro mě těžké nemít atmosféru, takže jsem se musel opravdu používat, používat lavičku, používat Lyon k neustálému tlačení, udržet pozornost a zůstat v atmosféře.“

Nouri zaznamenal své 51. vítězství ve své nejdelší sezóně, v 75. zápase ve dvouhře, když porazil Rinderknecha 10-8 v tiebreaku druhého setu, který byl prohráván 4-1.

READ  Světla, kamera ... Flashback: Moje dny ve FTII

Ti dva jsou dlouholetí rivalové z dob, kdy byli univerzitními hráči v USA, a oba prožili nejlepší roky své kariéry. Poslat Francouze z jeho výšky 6 stop 6 palců je hrstka pro každého. Oba potřebovali vyhrát – kvůli mrzutosti ve čtyřhře, protože Rinderknech byl pozdním náhradníkem za Pierra Hughese Herberta, Mahutova stálého partnera.

Salisbury by mohl tvrdit, že je v současnosti nejlepším hráčem ve čtyřhře na světě, ale se Skupskiho méně známým partnerem se při prvním ochutnání reprezentace GB trápil. V prvním setu dvakrát brejkl a francouzský náhradník se ukázal jako nejlepší hráč na hřišti.

Češi mají silnou daviscupovou tradici, ale z top 100 Jiřího Veselého mají pouze jednoho hráče, což znamená, že GB by bylo velmi vystrašené z postupu do čtvrtfinále.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *