Vedoucí jsou znepokojeni variantami covid

Vedoucí jsou znepokojeni variantami covid

Astipalia, Řecko

Fotografie: Cavan | Cavan | Getty Images

Londýn – Hledáte dovolenou v Řecku nebo ve Španělsku? Může chvíli počkat.

Očekává se, že evropští vůdci ve čtvrtek prohlásí, že všechny nepodstatné cestovní potřeby zůstanou omezené, protože zdravotní stav viru Covid zůstává „nebezpečný“ na celém kontinentu, uvádí dokument CNBC.

27 hlav států EU se sejde prakticky ve čtvrtek odpoledne, aby projednaly současný stav pandemie v regionu. Evropská unie zůstává jedním z regionů nejvíce zasažených koronaviry na světě, přičemž řada zemí je stále uzamčena nebo podléhá přísným sociálním omezením. Mezitím začaly snahy o očkování nerovné a někteří si kladou otázku, zda Evropská unie dosáhne svého cíle očkování 70% dospělé populace do léta.

Podle návrhu dokumentu se očekává, že evropští lídři podle návrhu dokumentu řeknou: „Epidemiologická situace zůstává nebezpečná a nové proměnné představují další výzvy. Proto musíme dodržovat přísná omezení a zároveň zintenzivnit úsilí o urychlení poskytování vakcín . “

Podle údajů Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí došlo v Evropě k dnešnímu dni více než 21 milionů případů a více než 515 000 úmrtí z látky Covid-19. Od konce roku 2020 zjistily zdravotní úřady řadu nových variant viru, které jsou považovány za náchylnější k šíření a infekci.

Nové varianty se staly dominantní dynastií v mnoha členských státech.

Charles Michel

Předseda Evropské rady

Probíhající zdravotní stav je obzvláště akutní v České republice a částech Lotyšska, Švédska, Španělska a Portugalska.

Před zasedáním předseda Evropské rady Charles Michel, který předsedá summitům, uvedl: „Nové varianty se staly dominantními kmeny v mnoha členských státech. To znamená posílit naši schopnost sekvenovat a připravit základy pro aktualizace vakcín.“

Vzhledem ke zdravotní krizi evropští lídři ještě nemají sklon zmírňovat cestovní omezení.

READ  Český film Bratři na Evropském filmovém festivalu 2024

A podle dokumentu se očekává, že prozatím bude omezeno nepodstatné cestování.

To by byla špatná zpráva pro země, které se do značné míry spoléhají na cestovní ruch. Například Řecko tlačilo na Evropskou unii, aby schválila typ pasu vakcín, aby mohla snadněji znovuotevřít odvětví cestovního ruchu včas na letní sezónu.

Zdá se však, že vůdci s touto myšlenkou zatím nesouhlasí. Některé hlavy států se domnívají, že je příliš brzy uvažovat o přípustnosti očkování, protože zavádění vakcín je stále v tak rané fázi.

Generální ředitel Scandinavian Airlines Ricard Gustafson ve čtvrtek řekl CNBC společnosti Squawk Box Europe, že pasová vakcína nebo podobné tarify „by mohly pomoci znovuotevřít svět, ale … obávám se, že to nemůže být národní standard.“, Mělo by to být mezinárodní standard. “

Aby tato myšlenka fungovala, Gustafsson navíc uvedl, že je třeba ji aplikovat na „všechny ostatní způsoby dopravy“.

„Nejde jen o letecký problém. Mělo by to být stejně zveřejněno u všech ostatních druhů dopravy, protože pokud překročíte hranici, nezáleží na tom, zda ji překročíte letecky, vlakem, autem nebo on.“

Zavádění něčeho podobného jako očkovací pasy v Evropě by bylo vzhledem k politice svobody pohybu obzvláště obtížné.

Evropští občané často používají vlaky, autobusy a jiné druhy dopravy k cestování mezi zeměmi Evropské unie a během těchto cest jejich pasy nejsou skenovány. Proto by nutnost kontroly osvědčení o očkování na hranicích způsobila značné logistické problémy a mohla by odradit některé potenciální turisty od cest do zahraničí.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *