Vedení českých uprchlických zařízení vedlo k rasistickému podněcování ze strany Piliny a neubytovalo romské uprchlíky z Ukrajiny u soukromého vlastníka.

Vedení českých uprchlických zařízení vedlo k rasistickému podněcování ze strany Piliny a neubytovalo romské uprchlíky z Ukrajiny u soukromého vlastníka.

Starostka ČR Pilina, Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) a sekce Správy uprchlických zařízení ČR uvedly, že neuzavřou tamní soukromý vlastník nemovitosti o ubytování uprchlíků z probíhající války na Ukrajině. A hejtman kraje je proti. (2022) (obrázek s laskavým svolením: Romea.cz)

České ministerstvo vnitra Správa uprchlických zařízení Starosta Bíliny podlehl rasistickému nabádání Zuzany Schwarz Bařtipánové (ANO) a neuzavře smlouvu se soukromým vlastníkem nemovitosti na ubytování dětí a žen římských uprchlíků z Ukrajiny. Starosta to zveřejnil na Facebooku.

„Popření starosty města a hejtmana Ústeckého kraje je reflektováno správou uprchlických zařízení a dovoluji si Vás informovat, že tito lidé nebudou převáženi do Piliny,“ vzkázal starosta. Děkuji všem, kteří ho sledují, za to, že volali jeho „masivní“ podporou. Dodal, že magistrát nemůže „přijmout tyto ukrajinské romské uprchlíky a rehabilitovat je s pomocí římských neziskových organizací a jejich sociálních pracovníků“.

Starosta také zveřejnil dopis, který obdržel od Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR, v reakci na jeho odmítnutí a dopis od hejtmana Ústeckého kraje Johna Schillera, jak již dříve informovala zpravodajská služba Romea.cz. „Je mi líto, že s tím vaše dvě stanoviska nesouhlasí, a proto se ministerstvo vnitra rozhodlo nevyužít budovu v Pilině k ubytování těchto skupin podle příslušného nařízení správy uprchlických zařízení,“ uvedl ředitel Pavel Basic. Zařízení pro uprchlíky, v dopise radnici Pilina.

Starosta oznámil, že volení zástupci města Pilina nesouhlasili s umístěním romských dětí a žen prchajících před ruskou válkou na Ukrajině v soukromé budově na jejich území, ve veřejném rasistickém prohlášení, ve kterém veřejně zvou římské děti a ženy. „Neslučitelný“ je termín používaný nacisty před druhou světovou válkou k označení těch, které později zavraždili. Starosta uvedl, že důvodem jeho zásadního nesouhlasu se zajištěním bydlení pro romské děti do 14 let a jejich příbuzné v soukromých bytových domech v ulici Maxe Švabinského – nebo kdekoli jinde na Bílinsku – bylo. Jeho primární a sociálně vyloučené oblasti jsou nejen v Pilině, ale také v Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji jako celku.

READ  Policie ČR hlídá veřejná prostranství, vysokoškolské přednášky po střelbě

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *