Vědec, který pomohl objevit variantu Omicron, varuje před jejím potenciálem: „Toto je pravděpodobně nejvíce zmutovaný virus, jaký jsme kdy viděli.“

Durban, Jižní Afrika Výzkumníci COVID nosí ochranný oděv, než zamíří do vysoce zabezpečené laboratoře pro biologické nebezpečí Africa Health Research Institute, kde pěstují živý Omicron, který bude testován proti krvi plně očkovaných lidí i těch, kteří byli dříve infikováni.

„Toto je pravděpodobně nejvíce zmutovaný virus, jaký jsme kdy viděli,“ řekl virolog Alex Segal, který vede tým výzkumníků, kteří jako první identifikovali nový druh.

Varianta Omicron obsahuje více než 50 mutací – s více než 30 v kosterním proteinu – které zvyšují schopnost viru infikovat tělo.

„Je to víc Frankenstein než ostatní,“ řekl Segal. „Vždycky je to něco nového. Chci říct, ten virus nás neustále překvapuje.“

Do 36 hodin od objevení nové varianty tito vědci zalarmovali svět. některé země, Počítaje v to Spojené státy, nyní zákaz cestování Z několika zemí v Jižní Africe ve snaze zabránit šíření nemoci.

Sigalův tým spolupracuje s dalšími vědci, aby zjistili, zda je varianta přenosnější, nebo se vyhýbá imunitě. Laboratoř obdržela několik objednávek na vzorky od společnosti Omicron, které jsou baleny a odesílány do dalších výzkumných ústavů po celé zemi.

Vědci budou vědět asi za 10 dní, zda současné vakcíny mohou zastavit Omicron, ale Sigal je přesvědčen, že současné vakcíny budou stále poskytovat ochranu před závažným onemocněním a hospitalizací.

Segal ale varoval, že dokud bude Afrika zaostávat v očkování, virus bude nadále mutovat. Omicron zasáhl především mladé lidi v Africe a jihoafričtí lékaři tvrdí, že infikovaní mají většinou mírné příznaky.

READ  USA zvou Tchaj-wan, aby se zúčastnil jeho demokratického summitu; Čína naštvaná

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.