Vědci vytvářejí mikroby, aby proměnili mrtvé pavouky v nemrtvé zombie

Pokud si myslíte, že pavouci jsou děsiví, když jsou naživu, počkejte, až uvidíte, co dokážou, když jsou mrtví. Týmu inženýrů z Rice University v Texasu se podařilo vzkřísit mrtvé pavouky, aby fungovali jako mechanická spojka.

Toto je správně. Jako důkaz toho, že jsme trvale odděleni od světla Božího, tým A Studovat své franské zkušenosti v pokročilá věda dne 26. července, kde dokázali ovládat nohy mrtvého pavouka obláčky vzduchu. Autoři popisují proces tvorby jako „nekrotický“ a věří, že jej lze použít pro řadu účelů, včetně odchytu hmyzu a dokonce i montáže mikroelektroniky.

„Předchozí výzkum se soustředil na systémy inspirované přírodou, kde výzkumníci hledají v přírodě inspiraci a napodobování fyzických rysů organismů v inženýrských systémech,“ řekl deníku The Daily Beast Fay Yap, strojní inženýr z Rice a hlavní autor článku. E-mailem. Později dodala: „Na druhou stranu nekrobotika používá biomateriály, což jsou neživé materiály pocházející z kdysi živých organismů, jako je nekrotický adstringent získaný z pavouka v naší práci.“

Tým byl inspirován k vytvoření vlastních vzrušujících výtvorů poté, co jednoho dne našli mrtvého pavouka pohybujícího se předměty v jejich laboratoři. Poté, co si všimli, jak se zvrásnil, když zemřel, zjistili, že pavoučí nohy nemají svaly jako lidé, ale místo toho se spoléhají na hydraulický tlak k pohybu končetin.

„Chápeme, že mnoho lidí je unešeno pohledem na pavouka, ale z technického hlediska je mechanismus pohybu pavouka velmi zajímavý,“ řekl Yap. „Určitě to vyžaduje bližší pohled na tyto tvory a dozvědět se o nich více.“

Tým se rozhodl zjistit, jestli to zvládnou řízení nohy. Mechanismus byl docela přímočarý: Yap vložil injekční stříkačku do vnitřní hydraulické komory mrtvého vlčího pavouka a přidal nějaké super lepidlo, aby to drželo na místě. Pak přidala malé množství vzduchu a okamžitě otevřela pavoukovi nohy. tady je! Máš ten nejzatracenější chytací přístroj na světě.

Inženýři z Rice University použili malé množství tlaku vzduchu, aby proměnili mrtvé pavouky na nekrotické adstringenty.

Preston Innovation Lab / Rice University

Zatímco tečení kůžeMrtvé chytače byly velmi účinné při sbírání předmětů. Vlčí pavouci použití v experimentu jsou schopni zvednout více než 130 procent své tělesné hmotnosti – což znamená, že rozbitá chapadla mohou uchopit předměty mnohem těžší než oni sami.

Tým také zjistil, že jejich nový nástroj byl překvapivě odolný. Jeden pavouk byl dokonce schopen vydržet 1000 cyklů otevření a zavření, než vykazoval známky opotřebení. Ale Fay řekl, že nakonec „plánují začlenit tenčí polymerové povlaky, aby prodloužili životnost spojky grunt.“

Danielle Preston, odborná asistentka strojního inženýrství na Rice a spoluautorka článku, řekla The Daily Beast, že i když experiment zvedl jen málo obočí, široká veřejnost „byla vstřícná“.

Spojka se používá ke zvednutí propojky a přerušení obvodu na desce elektronické propojky, která vypne LED.

Brandon Martin/Rice University

„[The] Typickou reakcí je krátké období překvapení, pak moment „a-ha“, kdy se objeví základní mechanismus a inženýrské příspěvky k naší práci,“ řekl Preston. biomateriály z udržitelných zdrojů.“ a použití v robotických aplikacích.

Preston dodal, že tým doufá, že nakonec otestuje koncept na menších pavoucích, kteří mohou nést větší užitečné zatížení v poměru k jejich tělesné hmotnosti a hmotnosti. Pavoučí drapáky lze také použít k chycení jiných plazících se plazů.

„Vzhledem k tomu, že uchopovač gruntu má vlastní konformační a maskovací schopnosti, předpokládáme, že bychom jej mohli nasadit ve vědecké práci v terénu,“ řekl Fay. „Například k odchytu a sběru drobného hmyzu a jiných živých exemplářů bez jejich poškození.“

Poslouchejte, to je nepochybně děsivé a vytahuje přímo z hlubin našich nočních můr. Ale nekroboti mají spoustu užitečných aplikací. Pokud ustoupíte od hororového faktoru, je to ve sci-fi módě docela cool. Doufejme ale, že se budou držet u pavouků… A nic většího.

READ  Toto jsou některé z 5 nejlepších nových příznaků přípravku Covid

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.