Vědci varovali, že ohniska vysoce nakažlivé ptačí chřipky byla hlášena již ve 46 zemích

Zatímco se svět rozptyloval, jak se román šířil KoronavirusV roce 2020 došlo také k výbuchu dalších smrtelných patogenů, které by mohly představovat hrozbu pro globální veřejné zdraví.

H5N8Jedná se o podtyp vysoce patogenního viru ptačí chřipky (HPAIV), který byl identifikován před desítkami let, ale v průběhu roku 2020 řada objevujících se a trvalých ohnisek H5N8 v populacích ptáků v desítkách zemí vedla k úmrtí nebo porážce milionů ptáků celosvětově.

Výzkumníci virů Weifeng Shi a George F. Gao píší v novém článku s názvem „Dotčené geografické oblasti se neustále rozšiřují a nejméně 46 zemí hlásilo ohniska vysoce patogenního viru H5N8 AIV.“ VědaVarování před riziky H5N8, pokud nebudeme pečlivě sledovat a obsahovat tento znepokojivý trend.

Zatímco zvířata nejvíce náchylná k infekci H5N8 jsou různé druhy ptáků (včetně kuřat a kachen chovaných na farmách, stejně jako divokých a stěhovavých ptáků), byly nedávno zjištěny případy viru u lidí.

Vypuknutí ptačí chřipky v Rusku v prosinci 2020 vyskočilo na pracovníky drůbeže, protože sedm lidí vykazovalo známky infekce na farmě v jižním Rusku – poprvé byl u lidí detekován H5N8.

Ačkoli se jednalo o první virus H5N8, rozhodně nebyl první pro shluky a větve související s H5N8, ani pro ptačí chřipku. Viry Obvykle.

“Dosud bylo hlášeno celkem 862 laboratorně potvrzených lidských případů viru H5N1.” Světová zdravotnická organizace (Světová zdravotnická organizace), včetně 455 úmrtí “, Vysvětlete Shi a Gao. „Tyto případy byly ze 17 zemí, 76% z Egypta a Indonésie.“

Zoonotické riziko je však pouze částí problému H5N8 a podobně. V posledních ohniscích se clade H5N8 s názvem 2.3.4 stal dominantním patogenem na celém světě a byl poprvé viděn na čínském trhu s vlhkostí v roce 2010.

„Alade Clade 2.3.4 H5, zejména podtyp H5N8, jasně prokázaly tendenci k rychlému celosvětovému šíření u stěhovavých ptáků,“ Vědci píší„Označují, že tyto viry také vykazují důkazy o nepřetržitém vývoji, protože se geneticky překlasifikují s částmi jiných podtypů AIV.

READ  Okres Los Angeles nehlásí žádné nové úmrtí podle COVID-19

Shi a Gao – z první čínské lékařské univerzity v Shandongu a z čínského centra pro kontrolu a prevenci nemocí – byli mezi některými z prvních vědců, kteří dokumentovali nový koronavirus. Na začátku roku 2020.

Všimněte si, že přípona Covid-19 pandemický – Preventivní a kontrolní opatření přijatá reakcí světové populace – zaznamenala v uplynulém roce prudký pokles prevalence lidských sezónních virů chřipky A a B.

Ve stejném časovém rámci se však řada vysoce patogenních H5Ny AIV, včetně poddruhů H5N1, H5N2, H5N5 a H5N8, rozšířila po celé Číně, Jižní Africe, Evropě, Eurasii a jinde.

Ve stejnou dobu, Výzkum ukázal Viry Clade 2.3.4 vykazují specifické adaptace související s buňkami, které mohou představovat větší rizika pro přenos z člověka, včetně potenciálu přenosu z člověka na člověka.

Celkově vědci tvrdí, že nyní musíme dramaticky zesílit dohled nad HPV na drůbežářských farmách, než tyto patogeny odletí do stodoly.

“ Vzhledem k migraci divokých ptáků na dlouhé vzdálenosti, vrozené schopnosti překlasifikovat HIV, zvýšené schopnosti vázat se na receptory lidského typu, neustálé změně v antigenu HPV je nutné, aby se virus šířil globálně a potenciální rizika A5 H5N8 pro chov drůbeže, divokou zvěř a globální veřejné zdraví není ignorováno, ” Shi a Gao píší.

Výsledky jsou uvedeny v Věda.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *