Vědci pokročili ve studiu záhadného 2000 let starého počítače nalezeného ve vraku lodi

Vědci pokročili ve studiu záhadného 2000 let starého počítače nalezeného ve vraku lodi

Vědci tvrdí, že použili špičkový výzkum gravitačních vln, aby objasnili téměř 2000 let starou záhadu.

V roce 1901 objevili vědci v potopeném vraku lodi to, co je dnes známé jako Antikythérský mechanismus, starověký artefakt pocházející z 2. století před naším letopočtem, díky čemuž se stal nejslavnějším „Antykythérským mechanismem“ na světě.Nejstarší počítač„.“

Je možné, že jste si všimli repliky, která je jí přímo inspirována Nejlepší Ve velkém filmu „Indiana Jones a puk osudu“ minulý rok.

Více než století po jeho objevu vědci z University of Glasgow tvrdí, že… Byly použity techniky statistického modelováníTyto simulace byly původně navrženy tak, aby analyzovaly gravitační vlny – vlnění v časoprostoru způsobené velkými nebeskými událostmi, jako je sloučení dvou černých děr – s cílem naznačit, že mechanismus Antikythera mohl být použit ke sledování řeckého lunárního roku.

Je to zkrátka fascinující střet moderní vědy a tajemství starověkého artefaktu.

v Papír 2021Vědci zjistili, že dříve objevené pravidelně rozmístěné otvory v „kalendářním prstenci“ byly označeny tak, aby popisovaly „pohyby Slunce, Měsíce a všech pěti planet známých ve starověku a jak se dostaly do popředí jako starověký řecký vesmír“.

nyní v Nová studie Publikoval v Oficiální časopis Britského horologického institutuVýzkumník gravitačních vln Graham Won z University of Glasgow a spoluřešitel Joseph Bailey poukazují na to, že prstenec byl pravděpodobně perforován 354 otvory, což odpovídá počtu dní v lunárním roce.

Vědci vyloučili možnost měření se slunečním rokem.

„Prstenec 360 děr se důrazně nedoporučuje a existence prstence 365 děr je nepravděpodobná, vzhledem k předpokladům našeho modelu,“ uvádí jejich článek.

Tým použil statistické modely odvozené z výzkumu gravitačních vln, včetně dat z Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory (LIGO), rozsáhlého fyzikálního experimentu určeného k měření vlnění v časoprostoru miliony světelných let od Země.

READ  Astronomové z MIT mapují „disk větry“ ve vzdáleném systému neutronových hvězd

Technika zvaná Bayesovská analýza využívá „pravděpodobnostní nejistotu založenou na neúplných datech k výpočtu pravděpodobného počtu děr v mechanismu pomocí poloh zbývajících děr a polohy šesti zbývajících fragmentů prstenců,“ uvádí studie zveřejněná v časopis Nature Communications. tisková zpráva O vyhledávání.

Překvapivě inspirací pro tento článek byl youtuber, který se snažil fyzicky znovu vytvořit starodávný mechanismus.

„Koncem loňského roku kolega upozornil na data získaná youtuberem Chrisem Podicelicem, který se snažil vytvořit přesnou repliku kalendářního prstenu a zkoumal způsoby, jak určit, kolik děr obsahuje,“ uvedl Won v prohlášení.

„Je to elegantní symetrie, kterou jsme přizpůsobili technikám, které dnes používáme ke studiu vesmíru, abychom lépe porozuměli mechanismu, který pomáhal lidem sledovat nebesa před téměř dvěma tisíci lety,“ dodal.

Tento objev možná nedosáhne úrovně objevu vhodného pro hollywoodský akční filmový trhák, ale je to zajímavý nový pokrok v záhadě, která mátla vědce už více než století.

„Doufáme, že naše zjištění o mechanismu Antikythera, i když jsou méně nadpřirozeně vzrušující než zjištění Indiana Jonese, nám pomohou prohloubit naše pochopení toho, jak bylo toto úžasné zařízení vyrobeno a používáno Řeky,“ řekl Won.

Více o starověkém Řecku: Záhada mechanismu Antikythéry se prohlubuje

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *