Vědci objevili tajného posla mezi tukem a mozkem: ScienceAlert

Vědci se domnívali, že pochopili, jak náš mozek monitoruje hladinu tuku v našem těle: sledováním hormonů souvisejících s tukem v našem krevním oběhu.

Ale v nové studii nyní výzkumníci objevili další systém zasílání zpráv.

Ukázalo se, že máme celý smyslový systém určený k předávání zpráv z naší tukové tkáně (tuku) do našeho mozku.

„Poprvé objevení těchto neuronů naznačuje, že váš mozek aktivně skenuje tuk, místo aby o něm pouze dostával negativní zprávy.“ říká Neurovědec Scripps Research Institute Li Yi.

„Důsledky tohoto objevu jsou hluboké.“

Pochopení tohoto systému může jednoho dne pomoci Rostoucí počet nás Trpí nadváhou a souvisejícími zdravotními problémy, jako jsou srdeční choroby a diabetik.

Přidá do vrstvy další vrstvu komplexní interakce Mezi našimi geny, naším prostředím, naší stravou a mikrobiom které všechny přispívají k hladinám těchto vyrovnávacích energetických zásob.

Zatímco vědci již dlouho věděli, že savčí tuk je plný neuronů, tyto nervy byly na zvířecích modelech savců spojeny. podpůrný nervový systém Systém, který řídí nevědomé automatické reakce našeho těla, jako je zvýšená srdeční frekvence nebo rozšíření očí.

Podporují odbourávání tuků pro využití během fyzické aktivity, hladu a jiných stresů.

Ale zatímco tyto zprávy byly generovány, které putují z mozku do našich tuků, zůstávají otázky o tom, co se děje v opačném směru uvnitř našich nervů.

„Když jsme poprvé spustili tento projekt, neexistovaly žádné nástroje, které by na tyto otázky odpověděly,“ řekl neurovědec Yu Wang z Scripps Research Institute. vysvětlit.

Wang a jeho kolegové tedy vyvinuli nástroje, včetně nové zobrazovací technologie nazvané HYBRiD a metodu manipulace s cílovými buňkami nazvanou ROOT, aby překonali technické potíže spojené s pronikáním do neuronů hluboko v našem tělesném tuku, aniž bychom s nimi manipulovali.

READ  Počet případů koronaviru v L.A. stoupá, školní ohniska se ztrojnásobují, jak se BA.2 zvyšuje - Termín

Navrženo výzkumníky hybridní (hydrogelem zesílená savčí tkáň), která umožňuje přesné vyšetření velkých, neporušených vzorků tkáně. Rozpouštědla se používají k odstranění částic, které dávají tkáním neprůhlednost, což vede k průhledným tkáním, které jsou stále ve svých původních formách.

Přidání fluorescenčních proteinů, které se zaměřují na specifické typy tkání, umožňuje výzkumníkům jasně vizualizovat struktury, které je zajímají.

Fluorescenční senzorické neurony začínají blízko páteře a rozvětvují se do tukové tkáně. (Scripps Research)

Výsledné vizualizace umožnily Wangovi a jeho týmu vidět přibližně polovinu tukových neuronů, které nejsou spojeny se sympatickým nervovým systémem, ale se smyslový nervový systém Zatímco to.

Poté použili ROOT (retrotransmiter s vylepšeným sledováním orgánů) k selektivnímu zacílení a zničení různých podskupin neuronů u myší.

Ztráta senzorického neuronu signalizujícího zvýšený tuk u myší, přičemž hladiny hnědého tuku jsou obzvláště vysoké. Myši měly také vyšší tělesné teploty, což dává smysl, protože hnědý tuk pomáhá našemu tělu přeměňovat jiné tuky a cukry na teplo.

Vědci dospěli k závěru, že nově identifikovaný systém senzorických neuronů musí působit tak, aby reguloval signály ze sympatického nervového systému a nasměroval tělo ke spalování tuků – zapnout nebo vypnout.

„To nám říká, že neexistuje pouze jedna univerzální instrukce [the] Mozek posílá tukovou tkáň,“ říká Těžit.

„Je to přesnější než to; tyto dva typy neuronů fungují jako plynový pedál a omezují spalování tuků.“

Tým má podezření, že tyto nervy mohou také hrát důležitou roli námitka Pocitové vjemy pocházejí z našeho těla, stejně jako podobné neurony v jiných orgánech. Ale zatím se touto záležitostí nezabývali a chtějí systém dále prozkoumat.

Tento výzkum byl publikován v temperamentní povaha.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.