Vědci našli „velké množství vody“ v největším údolí sluneční soustavy

Orbiter obíhající kolem Marsu zahlédl „velké množství vody“ v kaňonové formaci často označované jako Grand Canyon Rudé planety.

Kosmická loď ExosMars sleduje orbitální plyny, Pod povrchem systému údolí Valles Marineris, který provozuje Evropská kosmická agentura a ruský Roskosmos, bylo zjištěno neobvykle velké množství vodíku.

Sonda je vybavena Precision Epithelial Neutron Detector (FREND), který je schopen detekovat vodík v nejvyšším metru půdy planety.

„Pomocí TGO se můžeme podívat metr pod tuto vrstvu špíny a vidět, co se skutečně děje pod povrchem Marsu – a co je nejdůležitější, identifikovat „oázy“ bohaté na vodu, které nebylo možné detekovat předchozími přístroji,“ Igor Mitrofanov, hlavní vyšetřovatel teleskopu FREND řekl. v současné situaci.


Amerika se mění rychleji než kdy jindy! Přidejte Change America do File sociální síť Facebook nebo Cvrlikání Krmivo, abyste měli přehled o novinkách.


„FREND detekoval oblast s neobvykle vysokým množstvím vodíku v masivním systému údolí Valles Marineris: Za předpokladu, že vodík, který vidíme, je vázán na molekuly vody, zdá se, že 40 procent materiálu na blízkém povrchu v této oblasti je voda, “ řekl Mitrofanov.

Oblast bohatá na vodu je považována za zhruba velikost Nizozemska.

Voda může být chemicky vázána na jiné minerály v půdě, ale vědci se domnívají, že voda je s největší pravděpodobností přítomna ve formě ledu.

Už se ví, že na Marsu je voda, ale většinou se nachází v polární oblasti planety jako vodní led. Valles Marineris leží jižně od rovníku planety, kde se vodní led obvykle vypařuje v důsledku vysokých teplot a tlakových podmínek. Vědci uvedli, že v údolí musí být přítomna speciální směs podmínek, aby se šetřila voda nebo aby byla nějakým způsobem doplňována.

READ  Konzumace masa zvyšuje riziko srdečních onemocnění, cukrovky a zápalu plic Maso

Podle NASA je údolí Valles Marineris největším známým údolím ve sluneční soustavě. Systém kaňonu je asi 10krát delší a pětkrát hlubší než Grand Canyon.


Přečtěte si další příběhy o změně Ameriky

Proč má Amerika nejvíce hurikánů na světě?

Příznaky, které vám řeknou, že jste chytili ommikron

Na oběžné dráze kolem dvou nejnebezpečnějších a největších hvězd ve vesmíru byla nalezena obrovská planeta

Právníci stojí za návrhem zákona, aby přinesli do Ameriky čtyřdenní pracovní týden

Odborníci říkají, že byste měli sledovat neobvyklé příznaky OMICRON u dětí


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *