Vědci našli „velké množství vody“ v největším údolí sluneční soustavy

Orbiter obíhající kolem Marsu zahlédl „velké množství vody“ v kaňonové formaci často označované jako Grand Canyon Rudé planety.

Kosmická loď ExosMars sleduje orbitální plyny, Pod povrchem systému údolí Valles Marineris, který provozuje Evropská kosmická agentura a ruský Roskosmos, bylo zjištěno neobvykle velké množství vodíku.

Sonda je vybavena Precision Epithelial Neutron Detector (FREND), který je schopen detekovat vodík v nejvyšším metru půdy planety.

„Pomocí TGO se můžeme podívat metr pod tuto vrstvu špíny a vidět, co se skutečně děje pod povrchem Marsu – a co je nejdůležitější, identifikovat „oázy“ bohaté na vodu, které nebylo možné detekovat předchozími přístroji,“ Igor Mitrofanov, hlavní vyšetřovatel teleskopu FREND řekl. v současné situaci.


Amerika se mění rychleji než kdy jindy! Přidejte Change America do File sociální síť Facebook nebo Cvrlikání Krmivo, abyste měli přehled o novinkách.


„FREND detekoval oblast s neobvykle vysokým množstvím vodíku v masivním systému údolí Valles Marineris: Za předpokladu, že vodík, který vidíme, je vázán na molekuly vody, zdá se, že 40 procent materiálu na blízkém povrchu v této oblasti je voda, “ řekl Mitrofanov.

Oblast bohatá na vodu je považována za zhruba velikost Nizozemska.

Voda může být chemicky vázána na jiné minerály v půdě, ale vědci se domnívají, že voda je s největší pravděpodobností přítomna ve formě ledu.

Už se ví, že na Marsu je voda, ale většinou se nachází v polární oblasti planety jako vodní led. Valles Marineris leží jižně od rovníku planety, kde se vodní led obvykle vypařuje v důsledku vysokých teplot a tlakových podmínek. Vědci uvedli, že v údolí musí být přítomna speciální směs podmínek, aby se šetřila voda nebo aby byla nějakým způsobem doplňována.

READ  Vrtulník NASA Mars je na výletě po chybě navigace

Podle NASA je údolí Valles Marineris největším známým údolím ve sluneční soustavě. Systém kaňonu je asi 10krát delší a pětkrát hlubší než Grand Canyon.


Přečtěte si další příběhy o změně Ameriky

Proč má Amerika nejvíce hurikánů na světě?

Příznaky, které vám řeknou, že jste chytili ommikron

Na oběžné dráze kolem dvou nejnebezpečnějších a největších hvězd ve vesmíru byla nalezena obrovská planeta

Právníci stojí za návrhem zákona, aby přinesli do Ameriky čtyřdenní pracovní týden

Odborníci říkají, že byste měli sledovat neobvyklé příznaky OMICRON u dětí


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.