Ve vlně veder v Austrálii se utopily miliony mrtvých ryb

Miliony ryb byly vyplaveny v jihovýchodní Austrálii při úmrtích, která podle úřadů a vědců způsobily záplavy a horké počasí.

Ministerstvo primárního průmyslu Nového Jižního Walesu uvedlo, že úhyny ryb se shodovaly s vlnou veder, která vyvinula tlak na systém, který byl zasažen těžkými podmínkami v důsledku rozsáhlých záplav.

Ministerstvo uvedlo, že úhyny byly pravděpodobně způsobeny nižšími hladinami kyslíku, když záplavy ustupovaly, což je situace ještě horší, protože ryby potřebují více kyslíku kvůli teplejšímu počasí.

Obyvatelé odlehlého města Menende si stěžovali na nepříjemný zápach z mrtvých ryb.

„Začali jsme trochu uklízet a pak se stalo tohle a je to jako byste chodili v suchém nepořádku a pak ucítili ten smrad. Páchne to opravdu špatně a je děsivé vidět všechny ty mrtvé ryby,“ řekl. Jan Denning, místní obyvatel.

Fotograf přírody Jeff Looney našel ve čtvrtek večer u hlavní přehrady v Menende obrovská hejna mrtvých ryb.

„Ten smrad byl hrozný. Skoro jsem měl masku,“ řekl Lonnie. „Bál jsem se o své zdraví. Ta voda tam nahoře stéká do naší čerpací stanice pro město. Lidé v North Menindy říkají, že všude v řece plavou tresky a okouni.“

V posledních týdnech byly v Darling River Backa hlášeny hromadné vraždy. Desítky tisíc ryb byly nalezeny na stejném místě koncem února, zatímco tam byly četné zprávy o mrtvých rybách po proudu směrem k Ponkari, poblíž hranic států Jižní Austrálie a Victoria.

Na konci roku 2018 a na začátku roku 2019 došlo na řece v Menindi k masivnímu úhynu ryb během podmínek velkého sucha, přičemž místní obyvatelé odhadují miliony úmrtí.

READ  Rusko by mohlo během několika dní nesplatit svůj dluh

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *