Vatikán obviňuje kritika papeže Carla Maria Vigana ze zločinu rozdělení

ŘÍM – Papež František nazval liberála „satanovým služebníkem“, požadoval jeho rezignaci a navrhl, aby vatikánská Švýcarská garda zatkla 87letého papeže.. Nyní, po letech chřadnoucích verbálních útoků, se zdá, že František znovu zaútočil na arcibiskupa Carla Maria Vigana, bývalého vatikánského velvyslance ve Spojených státech a nejzarytějšího papežova kritika doma.

Vatikánský disciplinární orgán, Dikasterium pro nauku víry, vydal oficiální dekret – Publikum Viganò Čtvrtek – Vyšší duchovní byl obviněn z trestního soudního procesu. Obvinění: „zločin schizmatu“ a „popírání legitimity papeže Františka“.

Taková stíhání jsou extrémně vzácná a tento krok zdůrazňuje nedávné snahy Vatikánu podniknout formálnější kroky proti skupině klíčových konzervativců, kteří se snažili podkopat Františkovo papežství zevnitř. Odsouzení by mohlo vést k tomu, že Vigano bude zbaven své pozice a exkomunikován, což by ukončilo kariéru 83letého Itala, který byl hlavním symbolem odporu vůči papeži, který někteří tradicionalisté považovali za převážně liberálního.

řekl Vigano ve čtvrtek V současné situaci Vnímá „obvinění proti mně jako poctu“. Mluvil o Františkovi jako vždy, vyhýbal se jeho oficiálnímu titulu a používal jeho jméno, než se stal papežem. „Není náhoda, že obvinění proti mně se vztahuje ke zpochybňování legitimity Jorge Maria Bergoglia a… ideologické, teologické, morální a liturgické rakoviny, pro kterou je Bergoglianova ‚synodická církev‘ nezbytným zhoubným onemocněním,“ napsal Vigano.

Viganò se od té doby na veřejnosti příliš neobjevoval Požadujte Francisovu rezignaci V roce 2018. Pokračoval ale v nasměrování nadávek na X a konzervativní americký outlet LifeSiteNews. Mluvil také o zřízení semináře bez vatikánských zásahů.

Být zatčen

Příběhy, které vás informují

Zločin schizmatu je definován jako rozchod s „jednotou“ církve pod vládou papeže. V tomto případě Vatikán citoval Viganòova veřejná prohlášení, která „vedla k popření prvků nezbytných k udržení společenství s katolickou církví“, stejně jako jeho odmítnutí „legitimity“ Františka a reforem zavedených Druhým vatikánským koncilem. Od šedesátých let.

READ  Spojené státy říkají, že ponorka třídy Ohio dorazila na Blízký východ, což je poselství odstrašení uprostřed války mezi Izraelem a Hamasem

Soud je odpovědí na ochotu Svatého stolce, kde papež vládne jako nejvyšší autorita, povolit nesouhlas.

Francis po léta odolával konzervativní kritice, včetně tvrdých útoků z řad kléru. Církevní zákony však vyžadují loajalitu duchovních a s rostoucí kritikou v posledních měsících Vatikán přijal rozhodnější opatření. Biskup Joseph Strickland z Tyleru v Texasu byl zbaven své diecéze, zatímco americký kardinál Raymond Burke přišel o důchod a byt v Římě.

„Nyní se zaměřují na nejviditelnější postavu, která nedávno řekla, že tento papež je uzurpátorem trůnu svatého Petra, a to nelze přijmout,“ řekl Marco Politi, římský autor několika knih o svatém Petrovi. . Františka. Dodal, že František „už nechce v církvi organizované skupiny považované za přímé nepřátele papeže“.

Vigano měl ve čtvrtek nařízeno dostavit se k vatikánskému disciplinárnímu úřadu a bylo mu sděleno, že pokud tak neučiní, bude souzen v nepřítomnosti, uvádí dokument, který mu oznamuje obvinění proti němu. Nebylo jasné, zda se představil poté, co veřejně naznačil svou výzvu.

Konzervativní italský biskup byl v roce 2016 odvolán jako americký velvyslanec nebo apoštolský nuncius kvůli obvinění, že byl zapojen do politického boje proti sňatkům osob stejného pohlaví.

O dva roky později se dostal do titulků bombového dopisu, který se zaměřoval na slabost církve – její rekord v řešení případů sexuálního zneužívání – a obvinil Francise z nevhodného chování. Tvrdil, že František ignoroval včasná varování ohledně kardinála Theodora McCarricka, bývalého arcibiskupa z Washingtonu, DC, který právě rezignoval na kolegium kardinálů.

Vatikánský proces s Viganem přichází tři týdny poté, co publikoval nová obvinění o X a tvrdil, že se František dopustil „Stejná porušení„Stejně jako McCarrick, když sloužil na vysoké církevní pozici v Argentině, už nikdy neposkytl důkazy.

Zdá se, že Viganò zesílil svou rétoriku po Františkově prosincovém rozhodnutí, které umožnilo katolickým kněžím provádět krátká požehnání pro lidi ve vztazích stejného pohlaví. Ve své obsáhlé odpovědi na soudní proces se na rozsudek odvolal a napsal: „Bergolio povoluje požehnání párům stejného pohlaví a nutí věřící, aby přijali homosexualitu, přičemž zatajuje skandály svých stoupenců a povyšuje je do nejvyšších státních funkcí. odpovědný.“

READ  Americké varování pro Katar: Přestaňte ukrývat Hamás

Uvedl to ve čtvrtek vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin Novináři v Římě Že „arcibiskup Viganò zaujal některé postoje a některé kroky, na které musí reagovat.“

Je mi to velmi líto, protože jsem si ho vždy vážil jako velkého a velmi loajálního pracovníka Svatého stolce a někoho, kdo byl v jistém smyslu i příkladem. Když byl apoštolským nunciem, odvedl dobrou práci.

„Nevím, co se stalo,“ řekl Parolin.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *