Varování USA „necestujte“ do Německa a Dánska – nejnovější aktualizace

Covid-19 celosvětově nakazil více než 258 milionů lidí a zabil více než 5 milionů lidí. Zde je vývoj virů k 23. listopadu:

Německo a mnoho dalších zemí Evropské unie zaznamenává během probíhající pandemie koronaviru nárůst infekcí. (AFP)

Úterý 23. listopadu 2021

Spojené státy varují své občany před cestami do Německa a Dánska

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a ministerstvo zahraničí v pondělí doporučily necestovat do Německa a Dánska kvůli vysokému počtu případů Covid-19 v těchto zemích.

Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zvýšilo svá doporučení pro cestování na „úroveň čtyři: velmi vysoká“ pro dvě evropské země a řeklo Američanům, že by se tam měli vyhnout cestování, zatímco ministerstvo zahraničí vydalo paralelní varování „necestujte“ pro obě země. .

CDC v současné době uvádí asi 75 destinací po celém světě jako Tier 4, přičemž na seznamu je několik evropských zemí včetně Rakouska, Británie, Belgie, Řecka, Norska, Švýcarska, Rumunska, Irska a České republiky.

USA tvrdí, že 90 % federálních zaměstnanců dostalo alespoň jednu dávku Covid-19

Bílý dům potvrdil, že více než 90 procent z 3,5 milionu federálních zaměstnanců, na které se vztahuje mandát prezidentské vakcíny, dostalo alespoň jednu dávku před pondělním termínem.

Celkově se administrativa domnívala, že 95 % federálních pracovníků splnilo její požadavky v tom smyslu, že byli buď očkováni, absolvovali očkování nebo mají nevyřízenou žádost o náboženskou či lékařskou výjimku, uvedl Bílý dům.

Úředníci odmítli prozradit celkový počet plně očkovaných federálních zaměstnanců, ale uvedli, že „drtivá většina“ z 90 procent dostala obě dávky.

Alžírská ekonomika se postupně zotavuje z COVID-19 – Mezinárodního měnového fondu

Mezinárodní měnový fond (MMF) uvedl, že alžírská ekonomika se postupně zotavuje z COVID-19 a ropných šoků v roce 2020 poté, co jeho výkonná rada v roce 2021 uzavřela konzultace podle článku IV se severoafrickou zemí.

„Očekává se, že se ekonomika zotaví v letech 2021 a 2022, ale výhled zůstává nejistý a náročný,“ stojí v prohlášení.

Mezinárodní měnový fond uvedl, že po poklesu o 4,9 procenta v roce 2020 vzrostl reálný HDP Alžírska v první polovině roku 2021 meziročně o 2,3 procenta „poháněn vyššími cenami a produkcí uhlovodíků a uvolněním omezujících opatření“.

Dodala, že saldo zahraničního běžného účtu se v prvních šesti měsících roku po „pozoruhodném zhoršení“ v loňském roce „výrazně“ zlepšilo.

Belgický premiér a ministři v karanténě poté, co se francouzský premiér nakazil Covidem

Belgický premiér Alexandre de Croo a čtyři jeho ministři vstoupili do karantény poté, co měl francouzský premiér Jean Castex pozitivní test na Covid-19, uvedlo vládní prohlášení.

„Také podstoupí testy PCR a zůstanou v karanténě, dokud nebudou výsledky testů negativní,“ stojí v prohlášení několik hodin poté, co se zúčastnili schůzky s Castexem a dalšími vysokými francouzskými představiteli.

Zdroj: TRTWorld a agentury

READ  Nečekaní čeští „válečníci“, kteří povstali z temnoty a vyhnali West Ham do soutěže Ligy mistrů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *