Varování Tesco, Sainsbury, Lidl a Waitrose o „nejezte“ během stahování potravin

Varování Tesco, Sainsbury, Lidl a Waitrose o „nejezte“ během stahování potravin

Supermarkety včetně Tesco, Sainsbury, Lidl a Waitrose vydaly varování „nejezte“, protože potravinářské výrobky jsou stahovány z důvodu bezpečnosti.

Food Standards Agency zařadila položky, jako jsou croissanty, pizza a pivo, jako nebezpečné nebo škodlivé. Každý, kdo si zakoupil některý z níže uvedených produktů, by měl položku co nejdříve vrátit a získat náhradu.

Hlídací pes uvedl, že některé položky byly nesprávně označeny, zatímco jiné mohou obsahovat alergeny nebo oxid siřičitý. Vzhledem k povaze refundací nebudete ve většině případů kvůli povaze refundací muset získat potvrzení o vrácení peněz.

Přečtěte si více: Pracovní doba Jubilee Bank pro supermarkety a obchody

Toto jsou nejnovější stažení produktů, které FSA oznámila v posledních několika týdnech – je čas se podívat na trezory!

rohlík

Tesco si na balení Tesco Frozen All Butter Croissant 6 pamatuje, protože může obsahovat mandle (ořechy), které nejsou uvedeny na etiketě. Kvůli chybě balení mohou být některá balení nesprávně zabalena s Tesco mraženými mandlovými croissanty, které obsahují mandle (ořechy).

FSA uvedl, že to znamená, že produkt představuje potenciální zdravotní riziko pro každého, kdo má alergii na mandle. Podrobnosti o produktu jsou:

Tesco – Mražený croissant s máslem

Velikost balení: 255 g – 6 balení

Kód šarže: LL 111

Přednostně použito do: září 2022

Alergeny: Ořechy (mandle)

Tesco – Mražený croissant s máslem

Pizza

Zapamatujte si White Rabbit Smokin’s bezlepkovou veganskou bílou králičí pizzu, White Rabbit Vegan bezlepkovou pizzu, White Rabbit Chick’n Arrabbiata Pizza a White Rabbit Chick’n & Pesto Calzone, protože obsahují mléko, které není uvedeno na etiketě.

Ty se v současnosti prodávají v Sainsbury a Waitrose a dříve byly skladovány také v The Co-op. To znamená, že produkty představují potenciální zdravotní riziko pro každého, kdo má alergii nebo intoleranci na mléko nebo jeho složky.

READ  V mixu je sedm z první desítky a čtyři bývalí šampioni

Podrobnosti o produktu jsou:

White Rabbit Smokin‘ Vegan Bezlepková pizza

Velikost balení: 353 gramů

Kód šarže: všechny kódy šarže

Bílý králík vegetariánský zahradník bezlepková pizza

Velikost balení: 340 g

Kód šarže: všechny kódy šarže

Bílé králičí kuře Arrabbiata Pizza

Velikost balení: 370 g

Kód šarže: všechny kódy šarže

Vejce, kuřecí maso a pesto calzone

Velikost balení: 290 gramů

Kód šarže: všechny kódy šarže

„Pokud jste si zakoupili výše uvedený produkt, máte alergii nebo nesnášenlivost na mléko nebo jeho složky nebo dodržujete veganskou dietu, nejezte ho,“ uvedl White Rabbit Pizza ve svém prohlášení.

Vraťte prosím balíčky do obchodu, kde byly zakoupeny, aby vám byla vrácena plná částka. Pro další dotazy nám prosím napište na [email protected].”

bílá králičí pizza
bílá králičí pizza

Nakládané kari zelí

Aye Pickled Ltd si pamatuje Aye Pickled Curried Kraut, protože obsahuje hořčici, která není uvedena na etiketě. To znamená, že výrobek představuje potenciální zdravotní riziko pro každého, kdo je alergický na hořčici.

Jejich produkty se prodávají v řadě prodejců potravin. Podrobnosti jsou:

Ano, nakládané kari kraut

Velikost balení: 330 g

Kód šarže: 019/1

Přednostně použito do: 30. září 2022

pivo

Lidl GB prodlužuje stažení starovického českého ležáku o 5,0 % o další datové kódy, protože obsahuje oxid siřičitý, který není uveden na etiketě. To znamená, že produkt představuje potenciální zdravotní riziko pro každého citlivého na oxid siřičitý a/nebo siřičitany.

Podrobnosti o produktu jsou:

Starovice český ležák 5,0 %

Objem láhve: 500 ml

Spotřebujte do: Všechna data do 23. prosince 2022

FSA uvedl: „Pokud jste si zakoupili výše uvedený produkt a jste alergičtí na oxid siřičitý a/nebo siřičitany, nepijte jej a místo toho jej vraťte do obchodu, kde jste jej zakoupili, aby vám byla vrácena plná částka.

READ  Čeští zákonodárci souhlasili se zvýšením rozpočtového schodku na rok 2022, čímž překonali prezidentovu námitku

Pro více informací kontaktujte prosím zákaznický servis Lidl GB na čísle 0370444 1234 nebo [email protected].

Starovice český ležák 5,0 %
Starovice český ležák 5,0 %

pudink

Lidl Severní Irsko nadále stahuje Just Free Black Pudding, protože obsahuje lepek, který není uveden na etiketě. Lidl NI také uvádí bezlepkový bílý pudink pouze preventivně, protože může obsahovat lepek, který na etiketě není uveden.

To znamená, že produkty představují potenciální zdravotní rizika pro každého s citlivostí nebo intolerancí na lepek. Podrobnosti o produktu jsou:

Jen bezlepkový černý pudink

Velikost balení: 260g

Kód šarže: 041-22

Použito do: 20. května 2022

Jen bezlepkový černý a bílý pudink
Jen bezlepkový černý a bílý pudink

Pouze bezlepkový bílý pudink

Velikost balení: 260g

Kód šarže: 041-22

Použito do: 20. května 2022

„Naše rada spotřebitelům, pokud jste si zakoupili výše uvedené produkty a máte alergii nebo intoleranci na lepek, nejezte je a místo toho je vraťte do obchodu, kde jste je zakoupili, aby vám byly vráceny peníze,“ uvedl FSA.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *