Varovala česká média turisty, aby nejezdili na Istrii kvůli medúzám?

27. května 2022 – Česká média nedávno varovala české turisty před medúzami na Istrii a nutí je dvakrát si rozmyslet, než si naplánují letní dovolenou na chorvatském poloostrově.

Letošní sezóna oficiálně nezačne, dokud nám zahraniční média neřeknou přesně, co se v českých médiích stalo s turisty mířícími na Istrii.

To znamená, že české noviny nedávno zveřejnily falešnou zprávu, že chorvatskou pláž zaplavily medúzy, což by nakonec mohlo ovlivnit turistickou sezónu. Češi prý apelovali na své občany, aby netrávili léto na Istrii, na což Istrijský krajský úřad pro cestovní ruch rychle zareagoval. Skleněný Istray Píše.

Je pravda, že minulou zimu rybáře trápily medúzy, ale Krajský úřad pro cestovní ruch Istrie uvedl, že česká média zprávu špatně pochopila. Hosté z České republiky a Slovenska také zaslali dotazy na Istrijský kraj cestovního ruchu, zda je pravdivý příběh o slovenské invazi medúz, která plánovala odjet na dovolenou začátkem června.

Denis Ivošević, ředitel Turistického sdružení župy Istrie, říká, že tento týden zaslali českým a slovenským médiím zprávu o „skutečné situaci na Jadranu“, proto požádali o názor odborníky.

Ivoševič se domnívá, že muž z České republiky četl v chorvatských médiích příběh, který si v zimě stěžoval na medúzy a posílal opožděné zprávy. Upozornil, že plavcům nehrozí žádné nebezpečí a že zprávy o tom, že se na estonské pláži ve velkém objevují medúzy, jsou vymyšlené. Že medúzy z jejich vod úplně zmizely, potvrdili i estonští rybáři.

Na druhé straně české noviny píší, že celé italské pobřeží regionu Fran, Chaudhry, Umak, Borek, Varšava a Friuli Venice Giulia bude „potaženo průhledným řídkým želé“.

Jaký byl tento příběh na začátku sezóny?

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se do naší exkluzivní sekce Životní styl.

READ  Stěhování Prahy do opiátu do České republiky Olomouc podceňuje městskou propast

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.