Varianta Omicron B.1.1.529 se šíří po celém světě: Zde je to, co víme

Mezinárodní cestující procházejí příletovou oblastí Terminálu 5 na letišti Heathrow 26. listopadu 2021 v Londýně v Anglii.

Leon Neal | Getty Images Novinky | Getty Images

Vysoce mutovaná omikronová varianta Covid-19 byla detekována ve více zemích, protože vlády po celém světě zvažují nové zákazy cestování a restriktivní opatření.

V pondělí Světová zdravotnická organizace uvedla, že varianta představuje „velmi významné“ globální riziko, které by mohlo mít „vážné důsledky“ vzhledem k tomu, že některé z jejích mutací mohou uniknout imunitní ochraně a naznačovat větší přenositelnost.

Nicméně, jihoafrický lékař, který jako první vyvolal poplach ohledně nového kmene, doktor Anglique Coetzee, řekl BBC Sunday, že dosud pozorované související příznaky byly „velmi mírné“.

Spojené království zjistilo v pondělí pozdě ráno devět případů, šest z nich ve Skotsku, zatímco Nizozemsko a Portugalsko odhalily po 13.

Jinde v Evropě byl malý počet případů zjištěn v Německu, Itálii, České republice, Belgii a Rakousku.

zákaz cestování

Austrálie ohlásila pět případů a pozastaví další fázi svého plánu na znovuotevření hranic, zatímco budou shromážděny další informace o nové alternativě. Mezitím byly zjištěny případy v Kanadě a Hongkongu.

Vědci z celého světa se předhánějí v hodnocení schopnosti Omicronu vyhnout se stávajícím vakcínám a přirozené imunitě, přičemž Světová zdravotnická organizace tvrdí, že bude trvat týdny, než pochopí, jak to ovlivňuje diagnostiku, léčbu a vakcíny.

První údaje naznačují, že varianta se v Jižní Africe šíří rychleji než předchozí varianty a že kmen, oficiálně známý jako B.1.1.529, by mohl začít rozpoutat novou vlnu infekce, Vyplývá to z analýzy Financial Times.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na pondělním zvláštním zasedání Světového zdravotnického shromáždění, na kterém se diskutovalo o nové pandemické smlouvě, řekl, že objev omikronové varianty „podtrhuje, jak hrozná je naše situace“.

READ  Aktualizace 1- Centrální banka Rumunska drží úrokové sazby a očekává vysokou inflaci

Řekl také, že Jihoafrická republika, kde byl kmen poprvé identifikován, by měla být poděkována za svůj objev, sekvenování a hlášení výsledků, aniž by byla „potrestána“ formou zákazu cestování.

Spojené království v pátek zavedlo dočasný zákaz cestování do šesti jihoafrických zemí. USA nyní zavedly cestovní omezení z Jižní Afriky, Botswany, Zimbabwe, Namibie, Lesotha, Eswatini, Mosambiku a Malawi. Japonsko se v úterý stane po Izraeli druhou zemí, která uzavře své hranice všem cizincům.

Světová zdravotnická organizace vyzvala bohaté země, aby sdílely dodávky vakcín, a uvedla, že nerovnost ve vakcínách by umožnila viru „šířit se a vyvíjet se způsoby, které nemůžeme předvídat ani mu zabránit“.

Tedros zdůraznil, že více než 80 % světových vakcín šlo do vyspělých ekonomik G-20, zatímco země s nízkými příjmy, z nichž mnohé jsou v Africe, obdržely pouze 0,6 % všech vakcín.

Posilovač naděje na očkování

Ještě před objevením nové varianty byla Evropa uprostřed rostoucích případů způsobených celosvětově rozšířenou a extrémně nebezpečnou variantou „delta“, která v některých zemích poslala případy na rekordní úroveň a vedla k již jednou opakovanému uvalení sociálních omezení .

Bude to trvat zhruba jeden až dva týdny, než vědci replikují virus a zjistí, zda může být neutralizován existujícími protilátkami, řekla v pondělí CNBC Dr. Kavita Patel z Brookings Institution.

Patel navrhl, že cestovní omezení by byla neúčinná a země by se měly místo toho zaměřit na testování a izolaci případů, protože současné testovací zařízení PCR úspěšně detekuje nový kmen. Naznačila také, že vědci jsou optimističtí ohledně schopnosti stávajících vakcín odrazit oomikrony.

„Současné vakcíny nevytvářejí pouze tyto varianty-specifické protilátky. Snaží se vyvolat širokou protilátkovou odpověď, a to je místo, kde se odehrává typ fluorescence lidského těla: B buňky, buňky, které vytvářejí tyto protilátky, a Patel vysvětlil, že skutečně mají schopnost přizpůsobit reakce protilátek hrozbám.“ přichází do vašeho těla.

READ  Britská policie sníží plán praní peněz

Dodala, že existují přesvědčivé údaje, které naznačují, že boostery vakcíny mohou posílit stávající imunitu, což zdůrazňuje potřebu, aby se lidé nechali očkovat a aby užívali boostery, když jsou dostupné.

– Holly Eliat z CNBC přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *