Variabilní delta se „rychle šíří“ z Lisabonu do zbytku Portugalska

Žena na sobě ochrannou masku prochází v centru Lisabonu uprostřed pandemie koronavirů (COVID-19), v portugalském Lisabonu, 24. června 2021. (Reuters) / Pedro Nunes /

Zpráva pozdě v pátek v noci uvedla, že více než 70% případů koronavirů v lisabonské oblasti je nejvíce nakažlivým delta typem, který se rychle šíří do dalších částí země, protože úřady se snaží zastavit šíření viru. Alarmující nárůst zranění.

Národní zdravotní ústav, Ricardo Jorge, ve své zprávě uvedl, že delta varianta, která byla poprvé identifikována v Indii, představuje 51% případů v pevninském Portugalsku, což ukazuje, že varianta se „šíří rychle“ stejně jako v Británii.

Případy nového koronaviru vzrostly v pátek o 1604, což je největší skok od 19. února, kdy byla země s více než 10 miliony lidí stále pod uzamčením. Celkem Portugalsko od začátku pandemie zaznamenalo 871 483 případů a 17 081 úmrtí.

Ačkoli se většina nových případů stále koncentruje v hustě osídlené oblasti Lisabonu, jižní region Algarve, známý svými plážemi a golfovými hřišti, má nejvyšší číslo „R“ pro reprodukci COVID-19 1,34, uvádí se ve zprávě.

Skok v infekcích nastává poté, co Portugalsko závislé na cestovním ruchu otevřelo své brány návštěvníkům z Evropské unie a Británie v polovině května. Většina podniků se znovu otevřela a s nástupem letní sezóny jsou pláže přeplněné.

Portugalsko ve čtvrtek zavedlo přísnější pravidla, včetně nucení restaurací zavírat o víkendu v Lisabonu a v turistické atrakci Algarve Albufeira, která je oblíbeným cílem britských návštěvníků. Přečtěte si více

Británie počátkem tohoto měsíce vyškrtla Portugalsko ze seznamu cest bez karantény a Německo ve čtvrtek prohlásilo Portugalsko za „oblast přesouvající viry“, což by vedlo k přísným omezením cestování do a ze země. Přečtěte si více

Počet lidí, kteří potřebují nemocniční péči, se zvýšil také v Portugalsku, které v lednu čelilo nejtvrdšímu boji proti viru. V Lisabonu je na jednotce intenzivní péče 71 pacientů s virem Covid-19, kteří zaujímají 86% lůžek určených pro osoby infikované virem.

READ  EXKLUZIVNĚ: USA by mohly zasáhnout ruský telefon, dovézt díly letadel, pokud napadnou Ukrajinu

Aby bylo možné čelit tomuto náhlému nárůstu, Portugalsko zrychluje očkování mládeže v době, kdy bylo dosud plně očkováno pouze asi 30% populace. Přečtěte si více

Zprávy Kathariny Dimoniové; Střih: Kelia Ozil

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *