V Massachusetts byl letos hlášen druhý případ viru západního Nilu u člověka

Massachusettské ministerstvo veřejného zdraví uvedlo, že letos byl ve státě hlášen druhý lidský případ viru západonilské horečky, kdy byl viru vystaven muž ve věku 70 let v okrese Suffolk v oblasti, o které je již známo, že je středně ohrožená. zdravotnickým úředníkům. Řekl. Riziko lidské infekce WNV je v oblasti Greater Boston podle zdravotníků střední až vysoké. „V důsledku tohoto nového zjištění se úroveň rizika v Bostonu, Brooklynu, Cambridge a Somerville zvýšila ze střední na vysokou,“ uvedlo v pátek ministerstvo veřejného zdraví. Minulý týden byla sedmdesátileté ženě v okrese Suffolk diagnostikován virus West Nile. V roce 2021 bylo v Massachusetts identifikováno 11 lidských případů viru West Nile a virus West Nile se obvykle přenáší na člověka kousnutím infikovaného komára. Zatímco virus West Nile může infikovat lidi všech věkových kategorií, lidé starší 50 let mají větší pravděpodobnost, že se u nich vyvine závažné onemocnění, a většina lidí infikovaných virem West Nile nebude mít žádné příznaky. Pokud jsou přítomny, příznaky viru West Nile mají tendenci být horečka a onemocnění podobná chřipce. V ojedinělých případech se může vyskytnout závažnější onemocnění a v letošním roce zatím nebyl zjištěn žádný lidský ani zvířecí případ východní koňské encefalitidy. Video níže: Přeživší ze Západního Nilu sdílí svůj příběh

Massachusettské ministerstvo veřejného zdraví uvedlo, že letos byl ve státě hlášen druhý případ viru západonilského viru u člověka.

Zdravotníci uvedli, že muž ve věku 70 let byl vystaven viru v okrese Suffolk v oblasti, o které je již známo, že je středně ohrožená.

Riziko lidské infekce WNV je v oblasti Greater Boston podle zdravotníků střední až vysoké.

„V důsledku tohoto nového zjištění se úroveň rizika v Bostonu, Brooklynu, Cambridge a Somerville zvýšila ze střední na vysokou,“ uvedlo v pátek ministerstvo veřejného zdraví.

READ  Astronomové pozorují na Jupiteru „jedinečné meteorologické monstrum“

Minulý týden byla sedmdesátileté ženě v okrese Suffolk diagnostikován virus West Nile.

V roce 2021 bylo v Massachusetts identifikováno 11 lidských případů viru West Nile.

Západonilský virus se obvykle přenáší na člověka kousnutím infikovaného komára. Zatímco virus západonilské horečky může infikovat lidi všech věkových kategorií, u lidí starších 50 let je pravděpodobnější, že se u nich vyvine vážné onemocnění.

Většina lidí infikovaných virem West Nile nevykazuje žádné příznaky. Pokud je přítomen, virus West Nile příznaky Mají tendenci zahrnovat horečku a onemocnění podobná chřipce. Ve vzácných případech může dojít k závažnějším onemocněním.

V letošním roce nebyly dosud zjištěny žádné případy výskytu východní koňské encefalitidy u lidí ani zvířat.

Video níže: Přeživší ze Západního Nilu sdílí svůj příběh

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.