V listopadu startuje misie NASA k vychylování asteroidů ve stylu „Armageddon“ – TechCrunch

NASA má datum vydání pro většinu hollywoodských misí, Double Asteroid Redirection Test, což je v podstatě suchý běh pro film „Armageddon“. Na rozdíl od filmu to nebude zahrnovat jaderné bomby, ropné plošiny, příp AerosmithMísto toho je to praktický test naší schopnosti změnit cestu asteroidu významným a předvídatelným způsobem.

Mise DART, kterou provozuje Úřad pro koordinaci obrany planet (!), Zahrnuje vyslání dvojice satelitů na relativně blízký pár asteroidů, známý jako binární soubor Didymus. Je to jeden velký asteroid, široký asi 780 metrů – to je správný Didymus – a 160 metrů „měsíc“ na jeho oběžné dráze.

Jelikož je malý měsíc běžnější než typ potenciálně ohrožující Zemi – existuje více asteroidů, které jsou tak velké a nejsou snadno pozorovatelné – otestujeme možnost jejich zachycení tím, že jej rozbijeme rychlostí asi 15 000 mil za hodinu. Tím se změní rychlost malého měsíce o zlomek procenta, ale stačí, že je doba jeho oběžné dráhy měřitelně ovlivněna. Vědět přesně, jak moc nám to pomůže s plánováním budoucích misí vychýlení asteroidů – není překvapením, že o tom, že vaše kosmická loď narazila do vesmírných skal, není mnoho současných věd.

Doprovodná kosmická loď, nazývaná Light Italian CubeSat for Imagine Asteroids, nebo LICIACube, má právě Dokončete to Minulý týden bude vypuštěn krátce před operací a pokusí se letět ve stejný okamžik nárazu a zachytit „výslednou vyhazovací šachtu a případně nově vytvořený impaktní kráter“.

Určitě velmi zajímavá a vzrušující mise, ale muselo být odloženo po původním startovacím okně letošního léta, a 23. listopadu je první den nového startovacího okna. DART je naplánováno na start z Vandenbergu v jižní Kalifornii ve 22:20 toho dne na palubě SpaceX Falcon 9.

READ  Varianta COVID-19, která byla poprvé spatřena ve Velké Británii, byla objevena v kraji Stanislaus

S Osirisem-Rexem a Japonskem Hayabusa 2 Mise, pozemské síly se staly velmi dobrými v dosahování a dotýkání se asteroidů. Dozvíme se více o plánu útoku dua Didymos před zahájením.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *