V Dugovani: Corporate se otevírá kino

12. srpna 2021

Jaderná elektrárna Dugovny v České republice otevírá každoroční drive-in kino ve stínu chladicích věží elektrárny. Každou sobotu až do srpna budou diváci chodit na charitu, aby si užili vstupné do místních filmů.

Drive-In Dugovani (Obrázek: ČEZ)

Majitel a provozovatel závodu, ČEZ, každoročně zvedne na parkovišti elektrárny velké promítací plátno. Filmoví diváci se mohou dívat ze svého auta nebo použít vlastní zahradní židle a zvuk zajišťuje rádio.

Projekce jsou nabízeny ve spojení se Sadiq Brothers Cinema, který promítal filmy, které nemají vlastní kina, ve více než 80 městech a vesnicích v Cedické republice a na Slovensku. Často se promítá přehlídka domácích filmů, každá show končí českou pohádkou.

Výtěžek z dobrovolného vstupního poplatku v Dugoani bude věnován organizacím podporujícím lidi v oblasti Hodononu zasažené silným hurikánem, který udeřil v červnu. Než film vyjde, je možnost navštívit Dugovaniho vinice, které se nacházejí poblíž chladicích věží, poznamenal ČEZ.

Veřejná angažovanost

Zaměstnanci Dugovani zároveň přivítali stovky lidí na prohlídku závodu na Firdausu. Kromě svého návštěvnického centra nabízí ČEZ umístění pro rodiny s dětmi, včetně projížďky na elektromobilu a 3D prohlídky závodu. Lidé, kteří chtějí jadernou elektrárnu vidět podrobněji, se mohou zúčastnit výletů do bezpečnějších oblastí, jako je použitá čerpací stanice.

ČEZ uvedl, že 31. července přišlo do Dugovani s bezpečností na 729 návštěvníků na blízké prohlídky závodu s „téměř 300“.

„Publikum bylo vynikající a byli velmi nadšení a šťastní, že mohli vidět elektrárnu naživo,“ řekla Dana Janovsky, průvodkyně informačního centra.

Zkontrolováno a napsáno World Nuclear NewsREAD  Poranění kotníku končí na francouzské Open Quito na tiskové konferenci

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *