V Číně byl nalezen nový virus Lanjia

Suspenze

Mezinárodní tým vědců identifikoval nový virus, který pravděpodobně přešel na lidi poté, co poprvé infikoval zvířata, v dalším potenciálním zoonotickém šíření méně než tři roky po pandemii koronaviru.

Peer review studie New England Journal of Medicine zveřejnil podrobnosti o objevu viru Langia poté, co byl pozorován ve vzorcích 35 pacientů odebraných ve dvou provinciích východní Číny. Vědci – sídlící v Číně, Singapuru a Austrálii – nenašli žádné důkazy o tom, že by se virus přenášel mezi lidmi, zčásti s odkazem na malou velikost dostupného vzorku. Předpokládali však, že rejsci, malí savci, kteří se živí hmyzem, mohli být hostiteli viru předtím, než infikoval lidi.

První vzorek viru Langia byl objeven na konci roku 2018 od farmáře v provincii Shandong, který hledal léčbu horečky. na téměř Během dvou let bylo v sousedních Shandongu a Henanu nalezeno dalších 34 nakažených lidí, z nichž drtivá většina byli farmáři.

Genetické sekvenování viru později ukázalo, že patogen je součástí virová rodina, který má pět dalších známých virů. Dva z nich jsou vysoce virulentní a podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí jsou spojeny s vysokou úmrtností. Studie však uvedla, že žádný z pacientů Langie nezemřel.

Vědci tvrdí, že další pandemie již přichází, pokud lidé nezmění způsob, jakým komunikujeme s divokou přírodou

Z 35 pacientů bylo zjištěno, že pouze 26 bylo infikováno virem Langia. Všech těchto dvacet šest mělo horečku a téměř polovina měla únavu, nízký počet bílých krvinek a kašel. Mezi závažnější příznaky patří porucha funkce ledvin a jater.

Vědci také testovali 25 druhů malých divokých zvířat na virus Langia. Jeho genetický materiál byl „většinou detekován“ u rejsků, což vedlo tým k domněnce o existenci malého savce. Je to „přirozený rezervoár“ viru.

READ  Sledujte úžasné objevy objevené na novém nalezišti zkamenělin ve starověkém deštném pralese

Dohled nad nemocemi nenaznačil běžné zdroje expozice mezi infikovanými lidmi, ani nebyli ve vzájemném úzkém kontaktu, napsali vědci, což naznačuje, že k lidské infekci mohlo dojít „přerušovaně“.

François Balloux, profesor biologie výpočetních systémů na University College London, který se studie nezúčastnil, řekl, že virus Langia „vůbec nevypadá jako replikace Covid-19“. ukázal na Cvrlikání Že nový virus je mnohem méně smrtelný než jiné chiaviry a „pravděpodobně není snadno přenosný z člověka na člověka“.

Ballox dodal, že objev slouží jako „další připomínka hrozící hrozby, kterou představuje mnoho patogenů cirkulujících v populacích divokých a domácích zvířat, která mají potenciál infikovat lidi.“

Viry přenášené ze zvířat na člověka nejsou neobvyklé. Vědci říkají, že asi 70 procent nově se objevujících infekčních onemocnění u lidí je živočišného původu a až 1,7 milionu nedetekovaných virů lze nalézt u savců a ptáků. Viry Hendra a Nipah, dva typy virů henipah s vysokou úmrtností, se mohou infikovat úzkým kontaktem s nemocnými koňmi, prasaty a netopýry.

Vědci, kteří zkoumají zoonózy ještě před pandemií koronaviru, varovali, že praktiky, jako je neregulovaný obchod s volně žijícími zvířaty, odlesňování a urbanizace, přivedly lidi blíže ke zvířatům, což zvyšuje potenciál šíření viru.

Karen Brolliard přispěla k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.