V českém online konfiguračním nástroji byla odhalena nová základní verze modelu Škoda Fabia

Při prvním uvedení nového automobilu, ať už jde o běžnou značku nebo prémiovou značku, se vůz objeví ve špičkové specifikaci se všemi zvonky a píšťalkami nebo alespoň v pokročilé verzi. Je to logické rozhodnutí přijaté výrobci automobilů, protože verze vozu s hodnotou 20 000 liber vypadá téměř ve všech případech lépe než specifikace nižší než 15 000 liber.

Na druhou stranu u některých automobilů má většina kupujících tendenci volit dražší specifikace, protože přidání příliš mnoha možností zvýší cenu natolik, že ji lze srovnat s modelem z výše uvedeného segmentu. To je případ kompaktních hatchbacků, které vás nakonec budou stát peníze za kompaktní vůz jednoduše zaškrtnutím mnoha políček v seznamu možností.

Nová Škoda Fabia odhalená minulý týden vypadala atraktivně s velkými litými koly, full-LED světlomety a ohromujícím lakem Phoenix Orange. Dobře, ale co nejlevnější dostupná verze? Ačkoli se Super Mini ve Velké Británii začne prodávat až počátkem roku 2022, již bylo součástí české komponenty, kde si zákazníci mohou vybrat svá auta.

Naštěstí se Fabia na kostech objevila na jejich domácím trhu s jednoduchým bílým lakem, částečnými LED světlomety (halogen pro dálková světla) a nádhernými 15palcovými ocelovými koly s kryty nábojů. Vstupte dovnitř, místo digitálního displeje ovladače je analogová sada, zatímco dotyková obrazovka pro infotainment je mnohem menší a lemována fyzickými tlačítky, která nahrazují větší nastavení na celou obrazovku, které je vidět na oficiálních fotografiích tisku.

Základní výbava také eliminuje okolní osvětlení LED a látkové povrchy na palubní desce. Podívejte se pozorně a všimnete si manuální klimatizace a zalomených zadních oken, zatímco volant postrádá tlačítka a již není potažen kůží. Pětistupňová manuální převodovka, nedostatek středové loketní opěrky a jednodílné zadní sedadlo bez možnosti děleného sklápění jsou také známkami toho, že máme co do činění s Fabií od základů.

READ  Nejlepší nasazená Sabalenka, bývalá šampionka Keysová postupuje v Charlestonu

Matematika začíná na 363 800 Kč, což při současných směnných kurzech stoupá na 12 225 GBP. Jedná se o cenu, kterou musíte zaplatit doma v České republice za základní verzi kompaktního hatchbacku. Pro srovnání je odchozí Fabia Mk3 ve Velké Británii nabízena pouze ze současných zásob a stojí od 14 880 GBP.

Škoda UK nezveřejnila podrobnosti o tom, jaká úroveň výbavy bude součástí základní verze, takže není jasné, zda náš základní model bude obsahovat stejnou sadu jako model CZ-spec. Víme však, že současná Fabia Estate vydrží až do roku 2023, kdy se k vylepšenému hatchbacku připojí nová generace vozů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.