V České republice se srazily osobní vlaky, při nichž zahynuly 3 osoby

Ve středu se na jihozápadě České republiky srazily dva osobní vlaky, při nichž zahynuli tři lidé a zranily desítky cestujících.

České dráhy uvedly, že do střetu byl zapojen vnitrostátní osobní vlak a mezinárodní vysokorychlostní vlak mířící z Mnichova do západočeského Plzně a české metropole Praha.

Policie uvedla, že při nehodě, ke které došlo těsně po 8:00 (06:00 GMT) ve městě Milavici, zemřeli nejméně tři lidé. Úřady uvedly, že mezi oběťmi byli motoristé a cestující.

Záchranná služba na Plzeňsku v prohlášení uvedla, že desítky jsou zraněny, z toho pět vážně. Čtyři helikoptéry transportují zraněné do blízkých nemocnic a do Prahy, zatímco tři helikoptéry byly převezeny do nemocnic v Německu.

Krajská záchranná služba uvedla, že ošetření potřebovalo celkem 52 lidí. Záchranáři přijeli z blízkého Německa, aby pomohli českým kolegům s ošetřením zraněných.

Obrázky z webových stránek ukazují, že přední část motoru vysokorychlostního vlaku byla vážně poškozena. Vlak provozují německé Laenderbahn a České dráhy.

Český ministr dopravy Karel Havlíček uvedl, že nehodu pravděpodobně způsobila lidská chyba. Řidič vysokorychlostního vlaku podle něj nezastavil na konkrétním místě.

„Situace je vážná,“ řekl Havlíček.

READ  Jak velkorozpočtové drama „Norimberk“ přežilo COVID

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.