V České republice právníci zpochybňují omezení blokování. Proč ne ve Velké Británii?

V pondělí Česká republika Nejvyšší správní soud Ignorovat většinu omezení Covid proti vůli vlády. Ministr zdravotnictví Adam Voich neochotně oznámil otevření restaurací, hudebních podniků, bazénů a celé řady dalších volnočasových a zábavních služeb, které doposud musely zůstat uzavřeny, aby zabránily šíření koronaviru.

Připustil, že vláda nemá žádnou kontrolu nad svou reakcí na pandemii, Voitsch uvedl, že věří, že uvolnění omezení mělo být pomalejší, ale jeho ruce jsou svázány rozhodnutím soudu, že plošná omezení jsou nezákonná. Slavnostní otevření bylo původně naplánováno na pondělí 14. červnaDesátýWojtek zmínil Stále si myslí, že je to chyba Brzy otevřít.

Podle soudu ji však česká vláda má „V rámci zákona o epidemii nebo zákona o ochraně veřejného zdraví neexistuje žádná jurisdikce pro obecné uzavírání služeb.“

Wojciech potvrdil, že proti rozhodnutí bude podána ústavní stížnost. Není to však poprvé, co pokusy vlády omezit život byly zmařeny národními soudy. Po celou dobu pandemie soudy opakovaně kritizovaly a uvolňovaly nebo jednoduše zrušily omezení vnímaná jako nezákonná nebo neoprávněná.

V květnu 2020 se preventivní blokování České republiky zastavilo v reakci na první vlnu viru, když pražský městský soud Inzerovat Některá opatření omezující volný pohyb a volný provoz maloobchodních služeb jsou nezákonná. Na konci února 2021 český ústavní soud Překlopeno Byl uvalen obecný zákaz maloobchodního prodeje a vláda kritizovala urážku, že neodůvodnila obecná omezení práva na podnikání.

České soudy prokázaly působivou ochotu zabránit vládě svévolně ignorovat práva občanů – i když rostoucí ceny COVID-19 učinily z České republiky nejhůře zasažený svět během zimy a brzy na jaře. Takový zásah vystavil vládu tvrdé kritice za to, že ignorovala otázky zákonnosti omezení. Jak mi řekl Thomas Broza, prezident České federace obchodu a cestovního ruchu, Vláda záměrně ignorovala právní stát. Vláda si byla plně vědoma, že její kroky jsou v rozporu se zákonem, a ministři to svobodně uznali. “

READ  Camelot bude po 28 letech zbaven licence National Lottery Administration

Bitva mezi vládou a soudy se zde vlekla – ale Česká republika není jedinou evropskou zemí, která vznesla podobné otázky. Na konci března belgický soud Nařídila ukončení všech procedur COVID-19 Vzhledem k tomu, že pro ně neexistoval řádný právní základ, byl to bývalý nizozemský soud Rozhodl, že vládou uložená noční zákaz vycházení je nezákonný Porušení práva občana na svobodu pohybu.

Mnoho českých komentátorů ano Charakterizace Soud uložil omezení uvolnění jako důkaz neschopnosti vlády kontrolovat svou reakci na epidemii. Avšak v různých případech, kdy vlády nedokáží uzákonit pandemické zákony ve správném právním rámci, je třeba si položit otázku, zda nedostatek úplné vládní kontroly ve skutečnosti není dobrá věc.

Česká reakce na pandemii nebyla zdaleka dokonalá, chaotická komunikace úřadů a podivné anomálie v omezeních (včetně současného provozu diskoték, kde není tanec povolen). Poznamenalo to však také zdravou míru podezření a především silnou kontrolu nad nutností přísných omezení každodenního života.

Naproti tomu ve Velké Británii potopily právní návrhy, které byly předloženy proti vládním omezením, beze stopy. Byl to pokus v prosinci napadnout zákony pandemie Popřel plné slyšení Nejvyšším soudem a později zamítnut odvolacím soudem. Nejvyšší soud nepřijatelný Téměř všichni žadatelé uvádějí, že jsou „nepopiratelní“, říci Neshody s odborným vedením ohledně toho, jak se s tímto virem vypořádat, nebyly „ani zde, ani tam“. Kontroverzní karanténní schéma hotelu mezitím pokračovala vpřed Žádosti o soudní přezkum Mezinárodní právní firma PGMBM.

Je zřejmé, že britské pandemické zákony – a jejich prosazování – byly hluboce chybné, odhady toho Asi třetinu Ze všech pokusů souvisejících s epidemií byly provedeny nesprávně. Ve srovnání se svými evropskými protějšky však britské soudy projevily pozoruhodně malý zájem o zkoumání – nemluvě o náročných – problematických postupech, které rovněž patří k nejdrastickějším na světě, zejména pokud jde o otázky, jako je mezinárodní cestování.

READ  '1000-Lb. Seznamovací život hvězdy nejlepších přátel je „strašný“

Nyní, s obavami z indické alternativy, která hrozí vykolejením zbytku britské strategie uvolnění blokády, se Spojené království může poučit z úrovně kontroly, která je na kanálu Covid prováděna. Pokud omezení zůstanou v platnosti (nebo pokud vstoupí v platnost nová omezení) pro boj s novými proměnnými, protože počet hospitalizací a úmrtí bude nízký, je třeba si položit otázky, kde končí nutná opatrnost a kde začínají neodůvodněná omezení základních práv občanů. „Ospravedlnění“ omezení – něco, co bylo požadováno během krize v České republice a dalších evropských zemích – by se mělo stát prioritou také v Británii.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *