V České republice nabývají účinnosti změny pracovního práva

V České republice nabývají účinnosti změny pracovního práva

Od 1. července vstoupí v platnost změny zákona o zaměstnanosti.

Klíčové body:

  • Jak již dříve informoval BAL, česká vláda již dříve oznámila změny pracovního práva.
  • Úředníci nyní nastínili podrobnosti o nadcházejících změnách, včetně:
  • Testování trhu práce již není vyžadováno pro zaměstnavatele občanů mimo EU z Austrálie, Kanady, Izraele, Japonska, Nového Zélandu, Singapuru, Jižní Koreje, Spojeného království a Spojených států. Zaměstnavatelé nejsou povinni zveřejňovat stav volných míst u pracovních míst obsazených cizinci z těchto příslušných zemí a při změně zaměstnavatele nemusí čekat 30 dní na schválení. Tato nová politika se nevztahuje na držitele/žadatele o modrou kartu.
  • Přihlášení na úřad práce, odhlášení a všechny další změny je nutné podat poštou nebo osobně. Nová politika se týká pracovněprávních změn, jako je změna zaměstnavatele nebo převod zaměstnanců.
  • A konečně, vyvěšená oznámení o zaměstnání se nově musí podávat prostřednictvím online portálu inspektorátu práce, nikoli osobně na úřadech práce.

Dodatečné informace: Přestože testování trhu práce již není vyžadováno, způsobilí cizinci musí svůj zaměstnanecký status zaregistrovat na příslušné krajské pobočce Státního úřadu inspekce práce. Kromě toho musí cizinci stále získat a udržovat platné povolení k pobytu nebo vízum. Zaměstnavatelé občanů ze zemí mimo EU z devíti výše uvedených zemí nemusí hlásit volné pracovní místo na úřadu práce a aplikace nemusí generovat číslo zprostředkování zaměstnání.

Analýza BAL: Ministerstvo práce a sociálních věcí zmírňuje pravidla pro testování na trhu práce, aby zvýšilo konkurenceschopnost na trhu práce a snížilo náklady zaměstnavatelů, kteří hledají zahraniční talenty. BAL poskytne další aktualizace, jakmile budou informace k dispozici.

READ  Česká FA nenařizuje hráčům, aby si sundali trička na podporu Ukrajiny

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *