Uzamčená Sydney varuje, že to nejhorší může být před námi, případy COVID-19 na nejvyšší úrovni v roce 2021

Muž prochází zprávou o veřejném zdraví o sociální distancování zobrazenou na nákupním náměstí v centru města během uzamčení, aby zastavil šíření koronavirové choroby (COVID-19) v australském Sydney, 6. července 2021. REUTERS / Lauren Elliott

MELBOURNE (Reuters) – Australský stát Nový Jižní Wales v sobotu oznámil největší denní nárůst lokálně získaných infekcí koronaviry v letošním roce, přičemž úřady varovaly, že v Sydney, které zažívá těsné třítýdenní uzavření, ještě teprve přijde horší. .

V nejlidnatějším státě v zemi došlo k 50 novým případům přenosu komunit, což je nárůst ze 44 o den dříve, což je předchozí rekord z roku 2021. To přináší vypuknutí vysoce nakažlivé varianty delty na 489.

Mezi sobotními případy bylo 26 lidí, kteří trávili čas v komunitě, zatímco byli infikováni, což prohlubovalo obavy z prodloužení uzavření více než 5 milionů lidí v Sydney a okolních oblastech.

„Když víte, že v komunitě je 26 infekčních případů, můžeme vyvodit jediný závěr, že se věci zhorší, než se zlepší,“ uvedla premiérka Gladys Berejiklian na televizním briefingu.

„Myslím, že je zcela jasné, že pokud nesnížíme tuto úroveň infikovaných lidí v komunitě, nebudeme schopni věci měnit tak rychle nebo tak rychle, jak bychom měli.“

V současné epidemii je 47 hospitalizovaných případů, tedy asi 1 z 10 infikovaných lidí. Z toho 19 je mladších 55 let a 16 je na jednotce intenzivní péče, včetně dospívajícího.

Zdravotnické úřady uvedly, že nikdo plně očkovaný nepotřeboval nemocniční péči a že 79% přijatých nedostalo žádné dávky. Očkování je nyní k dispozici pouze v Austrálii lidem starším 40 let, kteří jsou v rizikových skupinách kvůli svému zdraví nebo práci.

Země si vedla mnohem lépe než mnoho jiných rozvinutých zemí při udržování relativně nízkých čísel COVID-19, ale její zavedení očkování bylo Mezi nejpomalejší Kvůli omezením dodávek a měnícím se lékařským doporučením pro její základnu AstraZeneca.

READ  Desítky tisíc demonstrantů před domovem Netanjahua před izraelskými volbami

(Zpráva Lydie Kelly) Úpravy Lincoln Fest a William Mallard

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *