USA zvýší požadavky na testování Covid pro cestovatele z Číny

USA zvýší požadavky na testování Covid pro cestovatele z Číny

Podle osoby obeznámené s plánem hodlá Bidenova administrativa v pátek ukončit požadavek, aby cestující přijíždějící z Číny před vstupem do Spojených států poskytli negativní test na Covid-19.

Plán na zrušení omezení přichází, když v Číně opadne masivní virová vlna, a pak ostatní země Vlastní oznámit Jejich vlastní zmírnění omezení Pro lidi cestující z Číny. Osoba uvedla, že administrativa při rozhodování vzala v úvahu oba faktory a bude nadále sledovat lety z Číny a dalších zemí, aby pomohla odhalit nové varianty viru.

Omezení bylo zavedeno před dvěma měsíci, protože konec čínské politiky „nulového Covidu“ vedl k nárůstu případů Covid v zemi – ohromující nemocnice, márnice a krematoria.

Američtí představitelé v té době uvedli, že požadavek na testování byl nezbytný kvůli nedostatečné transparentnosti Číny ohledně epidemie. Vzhledem k absenci spolehlivých informací z Pekingu museli vědci odhadnout rozsah a závažnost epidemie, která začala v prosinci, proséváním zpráv na sociálních sítích a dalších zdrojů nespolehlivých informací.

Představitelé veřejného zdraví se také obávali, že rychlé šíření viru v Číně by mohlo vytvořit příležitosti pro evoluci a vytvořit nové varianty, které by se pak rozšířily do dalších částí světa. Zdroj uvedl, že američtí úředníci od té doby shromáždili lepší informace o nárůstu a proměnných cirkulujících v Číně.

Někteří experti zpochybňují účinnost požadavků na testování, protože virus v té době již v některých částech Spojených států prudce stoupal, pobídnut variantou Omicron, která se šířila rychleji než varianty viru pocházející z Číny. Spojené státy konečně měly relativně mírnou zimu pro případy COVID.

Čína odsoudila Spojené státy a další země za zavedení restrikcí a obvinila je z politizace pandemie koronaviru. Odvolání požadavku na testování přichází v době zvýšeného napětí mezi Spojenými státy a Čínou poté, co ministerstvo energetiky dospělo k závěru, i když s nízkou důvěrou a v rozporu s některými dalšími federálními agenturami, že pandemii koronaviru pravděpodobně způsobil náhodný únik z laboratoře.

READ  Ukrajinky oslňují, když létají s vrtulníky, aby posílily morálku: pilotka

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *