USA porazily Česko, 119–84 v Tokiu | WIVT

Saitama, Japonsko (AP) – Spojené státy prohrály své první dvě exhibiční letní hry v Las Vegas, přerušily úvodní zápas na této olympiádě a těžce vyřadily Česko ve finále týmové hry.

Na ničem z toho teď nezáleží.

Američané míří na olympiádu v Tokiu do čtvrtfinále – se šancí znovu získat zlato. Jason Tatum získal 27 bodů, Kevin Durant přidal 23 bodů a vytvořil dvojici rekordů na olympiádě NBA a Spojené státy porazily v sobotu Čechy 119: 84, aby si zajistily místo ve vyřazovací fázi.

Zach Lavigne získal 13 bodů, Puppy Holidays 11 a Jeval McGee skončil 10 bodů pro Spojené státy. Američané v první čtvrtině stříleli 7 na 20-v následujících 26 minutách pak dosáhli 33 ze 44, včetně ohromujících 21 na 25 v druhé polovině.

Spojené státy (2: 1) skončily ve skupině A na druhém místě za Francií, ale připojí se k Francouzům, Austrálii a vítězi nedělního zápasu mezi Slovinskem a Španělskem jako nejlepší čtyřka v úterním čtvrtfinále na základě nerozhodného výsledku FIBA systém, který zahrnuje body týmů. .

O těchto čtvrtfinálových střetnutích rozhodne remíza v neděli večer, ale Spojené státy se nyní ujistily, že nebudou muset čelit žádnému ze tří skupinových vítězů, dokud nebude alespoň semifinále.

Blake Shelp vstřelil 17 gólů za Českou republiku (1–2), která se na začátku ujala vedení 10 a v polovině třetí čtvrtiny stále vedla 60–54.

Bleskově tam ohromující česká naděje skončila.

Durant-který překonal Carmela Anthonyho jako amerického olympijského hráče všech dob a nejvíce branek v průběhu hry-dosáhl 3 ukazatelů na dokončení třetí čtvrtiny, čímž dosáhl bodu 22-6, což Američany zvedlo. 22 jít v posledním čtvrtletí.

Výsledek opět nebyl na pochybách.

Ondrej Balvin zaznamenal 15, Jan Wesley 13 a Tomáš Satoransky přidal pro Čechy 12 bodů.

READ  Zpráva o zasažení hurikánem

USA míří do čtvrtí, kde je čas vyhrát nebo ne. Čtvrtfinále bylo kolo, ve kterém se Spojeným státům v poslední velké mezinárodní soutěži, basketbalovém mistrovství světa v Číně před dvěma lety, špatně dařilo. Američané prohráli s Francií, čímž skončila veškerá naděje na medaili a nakonec obsadili sedmé místo.

Tento tým – 54bodový vítěz nad Íránem a 35bodový vítěz v sobotu – tak moc nevypadal, i když chvíli trvalo, než našel nejlepší krok proti Čechům.

Češi postoupili v první čtvrtině o 10, stříleli 65% oproti Američanům 35% v prvních 10 minutách. Se soupiskou, která obsahuje pouze jednoho hráče NBA – Satoranského – se nezdálo, že by se ze Spojených států báli nejméně.

Durant dal USA svůj první náskok v polovině druhého čtvrtletí, 3 ukazatele zvedly Američany 34-33. Náskok nakonec dosáhl sedmi, než se USA v první polovině usadily na výhodě 47: 43.

To zanechalo některé v davu – stovky lidí, kteří byli ve spodní části stadionu, i když nebyly prodány žádné lístky – více než trochu znepokojení. Mezi nimi: členové německého týmu. Jejich naděje kvalifikovat se jako jeden z nejlepších týmů na třetím místě závisela na výsledku tohoto zápasu.

Na začátku čtvrté se Němci mohli uvolnit. Totéž platí pro Američany.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *